Stowarzyszenie Inżynierów Polskich w Kanadzie, Oddział w Ottawie Stowarzyszenie Inżynierów Polskich w Kanadzie, Oddział w Ottawie
Strona główna
Kalendarz
Statut
Zarząd Okręgu
Zarząd Główny SIP
Historia Okręgu
Zostań członkiem SIP
Sprawozdania z imprez
Odnośniki do innych stron
Koło Pań przy SIP
Wiadomości SIP Ottawa
Biuletyn
Polonia Ottawska

Lista Zarządów Oddziału

1941-1949
1950-1959
1960-1969
1970-1979
1980-1989
1990-1999
2000-2009

1942
Roman NowakowskiPrzewodniczący Oddziału Ottawa oraz
V-Przewodniczący Zarządu Głównego STP
Tadeusz WłodekSekretarz
1943
Zygmunt KuszewskiPrzewodniczący Oddziału Ottawa oraz
Sekretarz Zarządu Głównego STP
Tadeusz WłodekSekretarz
Początek strony
1952-1953
Teodor BlachutPrzewodniczący
Adam JaworskiV-Przewodniczący
Józef KrupaSkarbnik
R. K. Chrząszcz-JohnsSekretarz
Władysław WrażejKomisja Rewizyjna
Jan DietrichKomisja Rewizyjna
1953-1954
Adam JaworskiPrzewodniczący
Antoni ŚwiderskiSekretarz
Józef KrupaSkarbnik
Jan CharubaCzłonek Zarządu
Władysław WrażejKomisja Rewizyjna
Jerzy SamolewiczKomisja Rewizyjna
1954-1955
Józef RudnickiPrzewodniczący
Jerzy ZarzyckiSekretarz
Konrad KornfeldSkarbnik
Jerzy RüebenbauerRef. Spraw Statutowych oraz
Delegat na Walny Zjazd STP
Antoni ŚwiderskiRef. Spraw Statutowych oraz
Delegat na Walny Zjazd STP
Jerzy SamolewiczKomisja Rewizyjna
Adam JaworskiKomisja Rewizyjna
1955-1956
Antoni ŚwiderskiPrzewodniczący
Adam GrabowskiSekretarz
Jan DietrichSkarbnik
Józef ChrzanowskiKomisja Stypendialna - dookoptowany
Józef RudnickiKomisja Stypendialna - dookoptowany
Jerzy ZarzyckiKomisja Stypendialna - dookoptowany
Adam JaworskiKomisja Rewizyjna
Józef RudnickiKomisja Rewizyjna
1956-1957
Jerzy RüebenbauerPrzewodniczący oraz Delegat
na XVI-ty Walny Zjazd STP
Kazimierz CzerwińskiSekretarz oraz Delegat
na XVI-ty Walny Zjazd STP
Jerzy ZarzyckiSkarbnik
Henryk WiśniewskiCzłonek Zarządu oraz
Korespondent do Biuletynu
Teodor BlachutKomitet Pomocy Młodzieży
Jerzy SamolewiczKomitet Pomocy Młodzieży
Antoni ŚwiderskiKomitet Pomocy Młodzieży
Delegat na XVI-ty Walny Zjazd STP
Teodor BlachutKomisja Rewizyjna
Antoni ŚwiderskiKomisja Rewizyjna
1957-1958
Jerzy DobrowolskiPrzewodniczący
Władysław KorczyńskiSekretarz
Mirosław ZdanowiczSkarbnik
Józef ChrzanowskiCzłonek Zarządu oraz
Korespondent do Biuletynu
Jerzy SamolewiczKomitet Pomocy Młodzieży
Teodor BlachutKomitet Pomocy Młodzieży
Antoni ŚwiderskiKomitet Pomocy Młodzieży
Jerzy DobrowolskiDelegat na XVII-ty Walny Zjazd STP
Adam JaworskiDelegat na XVII-ty Walny Zjazd STP
Jerzy RüebenbauerKomisja Rewizyjna
Roman GrabowskiKomisja Rewizyjna
Kazimierz CzerwińskiKomisja Rewizyjna
1958-1959
Władysław KorczyńskiPrzewodniczący
Czesław PaczoskiSekretarz
Stanisław BieniadaSkarbnik
Jerzy RüebenbauerCzłonek Zarządu oraz
Korespondent do Biuletynu
Jerzy DobrowolskiKomisja Rewizyjna
Roman GrabowskiKomisja Rewizyjna
Kazimierz CzerwińskiKomisja Rewizyjna
1959-1960
Adam JaworskiPrzewodniczący
Tadeusz LenczewskiSekretarz
Antoni ŚwiderskiSkarbnik
Józef GniewoszCzłonek Zarządu
Teodor BlachutDelegat na XIX-ty Walny Zjazd STP
Władysław KorczyńskiKomitet Pomocy Młodzieży
Czesław PaczoskiKomitet Pomocy Młodzieży
Józef RudnickiKomitet Pomocy Młodzieży
M. CelińskiKomitet Pomocy Młodzieży
Władysław KorczyńskiKomisja Rewizyjna
Stanisław BieniadaKomisja Rewizyjna
Jerzy DobrowolskiKomisja Rewizyjna
Początek strony
1960-1961
Jerzy ZarzyckiPrzewodniczący
Józef GniewoszV-Przewodniczący
Norbert PaprockiSekretarz
Eryk KoskoSkarbnik
Bolesław Bielawski-BoyceCzłonek Zarządu oraz
Korespondent do Biuletynu
Antoni ŚwiderskiKomitet Organizacyjny 20-lecia STP
Adam JaworskiKomitet Organizacyjny 20-lecia STP
Jerzy SamolewiczKomisja Rewizyjna
Roman GrabowskiKomisja Rewizyjna
Bolesław Bielawski-BoyceKomisja Rewizyjna
1961-1962
Roman StankiewiczPrzewodniczący
Bolesław Bielawski-BoyceV-Przewodniczący
Władysław ZawadzińskiSekretarz
Eryk KoskoSkarbnik
Adam JaworskiDelegat na XXI-ty Walny Zjazd STP
Stanisław BieniadaKomitet Pomocy Młodzieży
Stefan LeszczyńskiPrzewodniczący Komitetu Wystawy Twórczości Artyst.
Wanda NowakowskaSekretarz Komitetu Wystawy Twórczości Artyst.
Z. BobrowskaCzłonek Komitetu Wystawy Twórczości Artyst.
Józef RudnickiCzłonek Komitetu Wystawy Twórczości Artyst.
Antoni ŚwiderskiKomisja Rewizyjna
Józef GniewoszKomisja Rewizyjna
Norbert PaprockiKomisja Rewizyjna
1962-1963
Roman StankiewiczPrzewodniczący oraz
Delegat na Walny Zjazd STP
Bolesław Bielawski-BoyceV-Przewodniczący oraz
Korespondent Biuletynu
Władysław ZawadzińskiSekretarz
Roman GapskiSkarbnik
Józef GniewoszCzłonek Zarządu
Adam JaworskiDelegat na Walny Zjazd STP
Antoni ŚwiderskiDelegat na Walny Zjazd STP
Eryk KoskoDelegat do KPK
Stanisław BieniadaKomisja Rewizyjna
Norbert PaprockiKomisja Rewizyjna
Jerzy ZarzyckiKomisja Rewizyjna
1963-1964
Norbert PaprockiPrzewodniczący
Władysław KorczyńskiV-Przewodniczący oraz
Korespondent Biuletynu
Władysław ZawadzińskiSekretarz
Antoni ŚwiderskiSkarbnik
Roman StankiewiczKomisja Rewizyjna
Antoni ŚmiałowskiKomisja Rewizyjna
Jerzy SamolewiczKomisja Rewizyjna
1964-1965
Władysław ZawadzińskiPrzewodniczący oraz
Delegat na XXIV-ty Walny Zjazd STP
Marian TrojanowskiV-Przewodniczący i Kronikarz
Roman GapskiSekretarz
Franciszek RamikSkarbnik
Eryk KoskoDelegat do KPK
Adam JaworskiDelegat do KPK oraz
Delegat na XXIV-ty Walny Zjazd STP
Norbert PaprockiKomisja Rewizyjna
Bolesław Bielawski-BoyceKomisja Rewizyjna
Władysław KorczyńskiKomisja Rewizyjna
1965-1966
Marian TrojanowskiPrzewodniczący
Antoni ŚwiderskiV-Przewodniczący
Stanisław WyszkowskiSekretarz
Andrzej GarlickiSkarbnik
Bolesław Bielawski-BoyceDelegat do KPK
Władysław ZawadzińskiKomisja Rewizyjna
Roman GapskiKomisja Rewizyjna
Roman GrabowskiKomisja Rewizyjna oraz Delegat do KPK
1966-1967
Marian TrojanowskiPrzewodniczący
Antoni ŚwiderskiV-Przewodniczący
Stanisław WyszkowskiSekretarz
Andrzej GarlickiSkarbnik
Bolesław Bielawski-BoyceDelegat do KPK
Władysław ZawadzińskiKomisja Rewizyjna
Roman GapskiKomisja Rewizyjna
Roman GrabowskiKomisja Rewizyjna oraz Delegat do KPK
1967-1968
Marian TrojanowskiPrzewodniczący
Franciszek RamikV-Przewodniczący
Roman GapskiSekretarz
Andrzej GarlickiSkarbnik
Eryk KoskoDelegat do KPK
Roman GrabowskiKomisja Rewizyjna
Jerzy SamolewiczKomisja Rewizyjna
Jerzy ZarzyckiKomisja Rewizyjna
1968-1969
Andrzej GarlickiPrzewodniczący oraz
Delegat na XXVIII Walny Zjazd STP
Roman GapskiV-Przewodniczący
Jadwiga BieniadaSekretarz
Antoni CwalinaSkarbnik
Marian TrojanowskiCzłonek Zarządu
Antoni MiszkielCzłonek Zarządu
Eryk KoskoDelegat na XXVIII Walny Zjazd STP
oraz Delegat do KPK
Antoni ŚwiderskiDelegat na XXVIII Walny Zjazd STP
Jerzy SamolewiczKomisja Rewizyjna
Franciszek RamikKomisja Rewizyjna
Roman GrabowskiKomisja Rewizyjna
1969-1970
Zygmunt NowakPrzewodniczący
Andrzej GarlickiByły Przewodniczący
Jerzy ZarzyckiV-Przewodniczący
Antoni ŚwiderskiSekretarz
Antoni CwalinaSkarbnik
Jerzy SamolewiczKomisja Rewizyjna
Roman GrabowskiKomisja Rewizyjna
Początek strony
1970-1971
Teodor BlachutPrzewodniczący
Zygmunt NowakByły Przewodniczący
Władysław ZawadzińskiV-Przewodniczący
Antoni ŚwiderskiSekretarz
Antoni CwalinaSkarbnik, opuścił Ottawę podczas kadencji
Wojciech SzymanowskiSkarbnik, dokooptowany
Antoni MiszkielCzłonek Zarządu
Antoni ŚmiałowskiDokooptowany Przewodniczący Kom. Członkostwa,
oraz Zagadnień międzyorganizacyjnych
Wanda SamolewiczDokooptowany Przewodniczący Kom. Organizac.,
oraz Używalności Domu Polskiego SPK
Roman GapskiKomisja Rewizyjna
Roman GrabowskiKomisja Rewizyjna
Jerzy SamolewiczKomisja Rewizyjna
1971-1972
Teodor BlachutPrzewodniczący
Władysław ZawadzińskiV-Przewodniczący oraz
Organizator XXXI-go Walnego Zjazdu STP
Wojciech SzymanowskiSkarbnik
Roman CzapskiSekretarz
Halina KozłowskaSekretarz
Jerzy GrucaKomitet Odczytów - dokooptowany
Leopold KawernińskiOrganizacja Imprez Towarzyskich - dokooptowany
Adam JaworskiKomisja Rewizyjna
Roman GrabowskiKomisja Rewizyjna
Jerzy SamolewiczKomisja Rewizyjna oraz
Sekretarz Komitetu Organizacyjnego "Zjazdu 50-ciu"
1972-1973
Władysław ZawadzińskiPrzewodniczący
Halina KozłowskaV-Przewodnicząca
Bronisław SzpakowskiV-Przewodniczący
Roman CzapskiSekretarz
Wojciech SzymanowskiSkarbnik
Teodor BlachutPrzewodniczący Komitetu Organizacyjnego
"Zjazdu 50-ciu"
Leopold KawernińskiPrzewodniczący Komitetu Imprez
Jerzy DobrodzickiPrzewodniczący Komitetu Członkostwa
Jerzy GrucaPrzewodniczący Komitetu Odczytowego
Roman GrabowskiKomisja Rewizyjna
Eryk KoskoKomisja Rewizyjna
Antoni ŚwiderskiKomisja Rewizyjna
1973-1974
Jerzy Koz-KoziołkowskiPrzewodniczący, oraz
Delegat na XXXII-gi Walny Zjazd STP,
oraz P.O. Sekretarz, oraz
Delegat do KPK
Bronisław SzpakowskiV-Przewodniczący oraz
Referat Odczytowy i Sprawy Zawodowe
Jerzy DobrodzickiV-Przewodniczący oraz
Referat Członkostwa i Administracji, oraz
Delegat do KPK
Jarosław SzymanowskiSkarbnik
Elżbieta NowickaCzłonek Zarządu
Antoni ŚwiderskiDelegat na XXXII-gi Walny Zjazd STP
Leopold KawernińskiReferat Towarzyski
Tadeusz KonopackiReferat Międzyetniczny
1974-1975
Jerzy Koz-KoziołkowskiPrzewodniczący
Antoni MiszkielV-Przewodniczący
Jan ZielińskiSekretarz oraz
Delegat do "Multicultural Council"
Andrzej SozańskiSkarbnik
Maria ZielińskaReferat Odczytowy
Jerzy DobrodzickiReferat Członkowski
Elżbieta NowickaReferat Gospodarczy
Stanisław KielarReferat Gospodarczy
Eryk KoskoSekretarz Zarządu Okręgu KPK Ottawa
Zygmunt JarmickiDelegat na Walny Zjazd KPK
1975-1976
Antoni ŚwiderskiPrzewodniczący
Jerzy Koz-KoziołkowskiByły Przewodniczący
Jan GadomskiV-Przewodniczący
Irena GajdaSekretarz - ustępuje w czasie kadencji
Andrzej DębickiSkarbnik
Jan ZielińskiCzłonek Zarządu,
Sekretarz po koleżance Gajda
Teodor BlachutKomisja Rewizyjna
Roman GrabowskiKomisja Rewizyjna
Władysław ZawadzińskiKomisja Rewizyjna
1976-1977
Jerzy GrucaPrzewodniczący - rezygnuje z obowiązku
Antoni ŚwiderskiByły Przewodniczący
Adam AleksandrowiczV-Przewodniczący -
ustępuje z powodów osobistych
Jan ZielińskiSekretarz
Andrzej DębickiSkarbnik
Jerzy DobrodzickiAkcja Werbunkowa
Edward MorofskiAkcja Werbunkowa - "Public Relations"
Maria ZielińskaProtokolant
1976-1977
(od 28 listopada 1976, wyborów uzupełniających)
Antoni ŚwiderskiPrzewodniczący
Bronisław SzpakowskiV-Przewodniczący
Jan ZielińskiSekretarz
Andrzej DębickiSkarbnik
Jerzy DobrodzickiAkcja Werbunkowa
Edward MorofskiAkcja Werbunkowa - "Public Relations"
Maria ZielińskaProtokolant
1977-1978
Bronisław SzpakowskiPrzewodniczący
Antoni ŚwiderskiByły Przewodniczący oraz
Ochotniczy Delegat na XXXIII-ci Walny Zjazd STP
Tadeusz ZawadzkiV-Przewodniczący
Tadeusz WitkowiczSkarbnik
Edward MorofskiRzecznik
Marek RóżańskiCzłonek Zarządu
Maria ZielińskaProtokolant oraz Referat Biuletynu
Andrzej GarlickiOchotniczy Delegat na XXXIII-ci Walny Zjazd STP
Władysław ZawadzińskiOchotniczy Delegat na XXXIII-ci Walny Zjazd STP
Andrzej MiszkielKomisja Rewizyjna
Teodor BlachutKomisja Rewizyjna
Jerzy Koz-KoziołkowskiKomisja Rewizyjna
1978-1979
Bronisław SzpakowskiPrzewodniczący
Jacek WójcikV-Przewodniczący
Jan ZielińskiSekretarz
Ludwik WacławikSkarbnik - dokooptowany
Barbara GrabowskaCzłonek Zarządu
Andrzej GarlickiCzłonek Zarządu
Maria ZielińskaCzłonek Zarządu oraz Red. Biuletynu
Szczepan MorawskiDelegat na XXXIII-ci Walny Zjazd STP
Bronisław SzpakowskiDelegat na XXXIII-ci Walny Zjazd STP
Jan ZielińskiDelegat na XXXIII-ci Walny Zjazd STP
Jan GadomskiKomisja Rewizyjna
Władysław ZawadzińskiKomisja Rewizyjna
Jerzy ZarzyckiKomisja Rewizyjna
1979-1980
Jacek WójcikPrzewodniczący
Bronisław SzpakowskiByły Przewodniczący oraz
Komitet Imprez i Telefoniczny
Kazmierz StyśV-Przewodniczący oraz
Komisja Obchodu Akademii 11 Listopada
Władysław KazimierskiSekretarz oraz Red. Biuletynu
Andrzej DębickiSkarbnik oraz Komitet Telefoniczny
Jarosław SzymanowskiCzłonek Zarządu
Antoni ŚwiderskiCzłonek Zarządu
dokooptowany do Sekretariatu
Barbara GrabowskaKomitet Imprezowy
Jan ZielińskiKomisja Pomocy Technicznej
Andrzej GarlickiKomisja Rewizyjna
Jan ZielińskiKomisja Rewizyjna
Ludwik WacławikKomisja Rewizyjna
Jerzy ZarzyckiKomisja Matka (nominacyjna), powołana III 1980
Władysław ZawadzińskiKomisja Matka (nominacyjna), powołana III 1980
Początek strony
1980-1981
Jacek WójcikPrzewodniczący
Kazmierz StyśV-Przewodniczący
Antoni ŚwiderskiSekretarz oraz
Komitet 40-lecia STP
Andrzej DębickiSkarbnik
Bronisław SzpakowskiCzłonek Zarządu oraz
Werb. Nowych Członków
Jarosław SzymanowskiCzłonek Zarządu oraz
Werb. Nowych Członków
Szczepan MorawskiKomitet 40-lecia STP
Maria ZielińskaRedakcja Biuletynu
Edward MorofskiKomisja Rewizyjna
Jan ZielińskiKomisja Rewizyjna
Ludwik WacławikKomisja Rewizyjna
Andrzej GarlickiKomisja Rewizyjna
1981-1982
Jacek WójcikPrzewodniczący
Bronisław SzpakowskiV-Przewodniczący oraz
Delegat na Walny Zjazd 40-lecia STP
Szczepan MorawskiV-Przewodniczący oraz
Łącznik z Zarządem Głównym
Antoni ŚwiderskiSekretarz oraz
Delegat na Walny Zjazd 40-lecia STP
Andrzej DębickiSkarbnik
Stanisław RomaniecCzłonek Zarządu oraz
Delegat do KPK
Jarosław SzymanowskiCzłonek Zarządu oraz
Delegat do KPK
Jan ZielińskiDelegat na Walny Zjazd 40-lecia STP
Maria ZielińskaRedakcja Biuletynu
Jan GadomskiKomisja Rewizyjna
Jerzy ZarzyckiKomisja Rewizyjna
Ludwik WacławikKomisja Rewizyjna
Maria ZielińskaPrzewodnicząca Koła Pań
Maria ŚwiderskaV-Przewodnicząca
Anna RybczyńskaSekretarz
Jadwiga ZarzyckaSkarbnik
1982-1983
Bronisław SzpakowskiPrzewodniczący
Jacek WójcikByły Przewodniczący
Szczepan MorawskiV-Przewodniczący oraz
Łącznik z Zarządem Głównym
Henryk Mach1-szy Sekretarz, ustąpił 16 VIII 1982
Stanisław Zaborowski2-gi Sekretarz, Sprawy Członkowskie oraz
Opieka nad nowo-przybyłymi
Andrzej DębickiSkarbnik
Ludwik CyfrackiOdczyty i Życie Towarzyskie
Stanisław RomaniecDelegat do KPK
Jan GadomskiKomisja Rewizyjna
Jan ZielińskiKomisja Rewizyjna
Antoni MiszkielKomisja Rewizyjna
Jadwiga ZarzyckaPrzewodnicząca Koła Pań
Irena GadomskaV-Przewodnicząca
Maryla MindakV-Przewodnicząca
Anna RybczyńskaSekretarz
Janina GapskaSkarbnik
Wanda SamolewiczPrzewodnicząca Komisji Charytatywnej
1983-1984
Maria ZielińskaPrzewodnicząca oraz Redakcja Biuletynu
Bronisław SzpakowskiByły Przewodniczący
Aleksander JabłońskiV-Przewodniczący
Wojciech RemiszSekretarz
Antoni ŚwiderskiSkarbnik
Czesław NowickiOrganizacja Imprez
Jacek PawłowskiDelegat do KPK
Barbara GrabowskaKomisja Rewizyjna
Jan ZielińskiKomisja Rewizyjna
Antoni MiszkielKomisja Rewizyjna
Wanda SamolewiczPrzewodnicząca Koła Pań
Maria ŚwiderskaV-Przewodnicząca
Anna RybczyńskaSekretarz
Janina GapskaSkarbnik
1984-1985
Kazimierz StyśPrzewodniczący
Maria ZielińskaByła Przewodnicząca oraz Redakcja Biuletynu
Józef OrzechowskiV-Przewodniczący
Igor OleszkiewiczSekretarz
Jerzy KomorowskiSkarbnik
Stanisław JędrysiakDelegat do KPK, Rzecznik
Andrzej DębickiKomisja Rewizyjna
Franciszek RamikKomisja Rewizyjna
Wojciech RemiszKomisja Rewizyjna
Anna OlszewskaPrzewodnicząca Koła Pań
Maria ŚwiderskaV-Przewodnicząca
Anna RybczyńskaSekretarz
Janina GapskaSkarbnik
1985-1986
Kazimierz StyśPrzewodniczący
Maria ZielińskaV-Przewodnicząca
Igor OleszkiewiczSekretarz
Tomasz StachowiakSkarbnik
Maria ZielińskaRedakcja Biuletynu i Archiwista Oddziału
Marcin GorzkowskiCzłonek Zarządu - Imprezy oraz
Delegat do KPK
Stanisław BieniadaKomisja Rewizyjna
Wojciech RemiszKomisja Rewizyjna
Bronisław SzpakowskiKomisja Rewizyjna
Wanda SamolewiczPrzewodnicząca Koła Pań
Maria ŚwiderskaV-Przewodnicząca
Anna RybczyńskaSekretarz
Teresa MiszkielCzłonek Zarządu
Danuta TabakaSkarbnik
1986-1987
Marcin GorzkowskiPrzewodniczący
Kazimierz StyśByły Przewodniczący
Maria ZielińskaV-Przewodnicząca oraz Redakcja Biuletynu
i Archiwista Oddziału
Czuba MałgorzataSekretarz korespondencyjny
Stanisław BieniadaSkarbnik
Włodzimierz SuwalskiKartoteka Członków
Janina SosnowskaOrganizacja Imprez
Jerzy KomorowskiKomisja Rewizyjna
Wojciech RemiszKomisja Rewizyjna
Ludwik WacławikKomisja Rewizyjna
Maria ZielińskaPrzewodnicząca Koła Pań
Anna OlszewskaV-Przewodnicząca
Anna RybczyńskaSekretarz
Maryla MindakSkarbnik
Wanda SamolewiczAkcja Charytatywna
1987-1988
Marcin GorzkowskiPrzewodniczący
Maria ZielińskaV-Przewodnicząca oraz Redakcja Biuletynu
Romuald CzajkowskiI-szy Sekretarz, Koresp. i Protokóły
Włodzimierz SuwalskiII-gi Sekretarz, Delegat do KPK oraz
Kartoteka Członków i Archiwa
Stanisław BieniadaSkarbnik
Janina SosnowskaKierownik Imprez
Kazimierz StyśRef. Poszuk. Pracy oraz
Łącznik z Zarządem Głównym kadencji 1986/1987
Jerzy KomorowskiKomisja Rewizyjna
Wojciech RemiszKomisja Rewizyjna
Ludwik WacławikKomisja Rewizyjna
Danuta TabakaPrzewodnicząca Koła Pań
Janina SzpakowskaV-Przewodnicząca
Elżbieta MordasiewiczSekretarz
Maria ZielińskaSkarbnik
Wanda SamolewiczKomisja Charytatywna
Anna OlszewskaCzłonek Zarządu
1988-1989
Bronisław SzpakowskiPrzewodniczący
Marcin GorzkowskiByły Przewodniczący
Bogdan GawrońskiV-Przewodniczący
Romuald CzajkowskiI-szy Sekretarz
Włodzimierz SuwalskiII-gi Sekretarz
Stanisław BieniadaSkarbnik
Maria ZielińskaRedakcja Biuletynu
Kazimierz StyśCzłonek Zarządu
Jerzy KomorowskiKomisja Rewizyjna
Franciszek RamikKomisja Rewizyjna
Wojciech RemiszKomisja Rewizyjna
Janina SzpakowskaPrzewodnicząca Koła Pań
Zofia ZawidzkaV-Przewodnicząca
Elżbieta MordasewiczSekretarz
Maria ZielińskaSkarbnik
1989-1990
Bogdan GawrońskiPrzewodniczący
Maria ZielińskaV-Przewodnicząca
Stanisław BieniadaSkarbnik
Maria Kępka-LipowiecSekretarz
Kazimierz StefańskiSprawy Członkowskie, Delegat KPK
Bronisław SzpakowskiOrganizacja Imprez
Czesław PiastaPomoc nowo-przybyłym, Baza Danych
Andrzej PoluchowskiFinanse, Informacja, Spotkania
Franciszek RamikKomisja Rewizyjna
Jerzy KomorowskiKomisja Rewizyjna
Maria ŚwiderskaPrzewodnicząca Koła Pań
Barbara GrabowskaV-Przewodnicząca
Elżbieta MordasewiczSekretarz
Janina GapskaSkarbnik
Początek strony
1990-1991
Wojciech RemiszPrzewodniczący, redakcja Biuletynu
Maria ZielińskaRedakcja Biuletynu, Przewodnicząca
Komitetu Obchodów 50-lecia STP
Bogdan GawrońskiByły Przewodniczący
Czesław PiastaPomoc nowo-przybyłym, Delegat KPK
Bronisław SzpakowskiOrganizacja Imprez
Grażyna TarachaSekretarz
Stanisław BieniadaSkarbnik
Marek ZarembaWspółpraca z innymi Organizacjami
Maria Kępka-LipowiecCzłonek Zarządu
Roman GapskiKomisja Rewizyjna
Franciszek RamikKomisja Rewizyjna
Barbara GrabowskaPrzewodnicząca Koła Pań
Wanda SamolewiczV-Przewodnicząca
Maria RemiszSekretarz
Janina GapskaSkarbnik
1991-1992
Bronisław SzpakowskiPrzewodniczący
Marek ZarembaV-Przewodniczący
Grażyna TarachaSekretarz
Tadeusz CieńskiSkarbnik
Wojciech RemiszDelegat do KPK oraz Redakcja Biuletynu
1992-1993
Jerzy ZarzyckiPrzewodniczący
Bronisław SzpakowskiByły Przewodniczący
Grażyna TrzęsickaV-Przewodnicząca
Stanisław ZaborowskiSekretarz
Tadeusz CieńskiSkarbnik
Piotr NawrotKomisja Imprez
Krzysztof SzymanowiczCzłonek Zarządu
Elżbieta GiziewiczAnkieta
Kazimierz StyśRedakcja Biuletynu
Jacek TarachaRedaktor Techniczny Biuletynu
Stanisław BieniadaKomisja Rewizyjna
Władysław KorczyńskiKomisja Rewizyjna
Andrzej PawłowiczKomisja Rewizyjna
Uwaga: od kadencji 1993 zarząd jest wybierany na 2 lata
1993-1995
Jerzy ZarzyckiPrzewodniczący
Grażyna TrzęsickaV-Przewodnicząca
(opuściła Ottawę podczas kadencji)
Lidia ZielińskaCzłonek Zarządu oraz
V-Przewodnicząca (po kol. Trzęsickiej)
Krzysztof SzymanowiczSekretarz
Tadeusz CieńskiSkarbnik
Piotr NawrotKomisja Imprez
Bronisław SzpakowskiCzłonek Zarządu
Elżbieta GiziewiczAnkieta
Stanisław ZaborowskiDelegat do KPK
Kazimierz StyśRedakcja Biuletynu
Jacek TarachaRedaktor Techniczny Biuletynu
Stanisław BieniadaKomisja Rewizyjna
Władysław KorczyńskiKomisja Rewizyjna
Andrzej PawłowiczKomisja Rewizyjna
1995-1997
Lidia ZielińskaPrzewodnicząca
Jerzy ZarzyckiByły Przewodniczący
Krzysztof SzymanowiczV-Przewodniczący
Bronisław SzpakowskiSekretarz oraz Delegat do KPK
Tadeusz CieńskiSkarbnik (opuścił Ottawę podczas kadencji)
Ludwik CyfrackiSkarbnik (dokooptowany po kol. Cieńskim)
Maria KępkaCzłonek Zarządu
Piotr NawrotCzłonek Zarządu
Czesław PiastaCzłonek Zarządu
Grażyna TarachaCzłonek Zarządu oraz Delegat do KPK
Kazimierz StyśRedakcja Biuletynu
Jacek TarachaRedaktor Techniczny Biuletynu
Krzysztof LipowskiRedaktor Techniczny Biuletynu
Jerzy CzartoryskiKomisja Rewizyjna
Jan GadomskiKomisja Rewizyjna
W. Kamil StefańskiKomisja Rewizyjna
1997-1999
Lidia ZielińskaPrzewodnicząca oraz Przewodnicząca
Komitetu Organizacyjnego Akademii 11 Listopada
Czesław PiastaV-Przewodniczący, Twórca pierwszej
stronicy internetowej SIP, Członek Komitetu
Organizacyjnego Akademii 11 Listopada
Waldemar DmochowskiSekretarz
Wiesław BraczkowskiSkarbnik
Bożena JaentschkeCzłonek Zarządu
Elżbieta KomstaCzłonek Zarządu
Piotr NawrotCzłonek Zarządu oraz Członek
Komitetu Organizacyjnego Akademii 11 Listopada
Bronisław SzpakowskiCzłonek Zarządu oraz Delegat do KPK
Juliusz ŁukasiewiczCzłonek Zarządu oraz Korespondent do New Link
Jan JaneczekDelegat do KPK
Kazimierz StyśRedakcja Biuletynu
Jacek TarachaRedaktor Techniczny Biuletynu
Krzysztof LipowskiRedaktor Techniczny Biuletynu
Jerzy CzartoryskiKomisja Rewizyjna
Jan GadomskiKomisja Rewizyjna
W. Kamil StefańskiKomisja Rewizyjna
Początek strony
1999-2001
Jan JaneczekPrzewodniczący
Michał PaduchV-Przewodniczący oraz Delegat do KPK
Lidia ZielińskaSekretarz, Delegat do KPK oraz
Webmaster stronicy internetowej SIP
Stanisław OzorowskiSkarbnik
Michał KępkaCzłonek Zarządu
Czesław PiastaCzłonek Zarządu
Bronisław SzpakowskiCzłonek Zarządu
Kazimierz StyśRedakcja Biuletynu
Jacek TarachaRedaktor Techniczny Biuletynu
Krzysztof LipowskiRedaktor Techniczny Biuletynu
Jerzy CzartoryskiKomisja Rewizyjna
Jan GadomskiKomisja Rewizyjna
W. Kamil StefańskiKomisja Rewizyjna
Początek strony
2001-2003
Jan JaneczekPrzewodniczący
Michał PaduchV-Przewodniczący (do sierpnia 2002)
Mieczysław PiraszewskiV-przewodniczący (od września 2002), Członek Zarządu oraz Delegat do KPK
Lidia ZielińskaSekretarz, Delegat do KPK oraz
Webmaster stronicy internetowej SIP
Stanisław OzorowskiSkarbnik
Andrzej GołębiowskiCzłonek Zarządu
Michał KępkaCzłonek Zarządu
Józef KubickiCzłonek Zarządu
Czesław PiastaCzłonek Zarządu
Bronisław SzpakowskiCzłonek Zarządu
Kazimierz StyśRedakcja Biuletynu
Jacek TarachaRedaktor Techniczny Biuletynu
Krzysztof LipowskiRedaktor Techniczny Biuletynu
Jan BorzęckiKomisja Rewizyjna
Jerzy CzartoryskiKomisja Rewizyjna
Jan GadomskiKomisja Rewizyjna
Początek strony
2003-2005
Bogdan GajewskiPrzewodniczący
Grażyna TarachaV-Przewodnicząca
Lidia ZielińskaSekretarz i Webmaster stronicy internetowej SIP
Stanisław OzorowskiSkarbnik i Delegat do KPK
Jan JaneczekCzłonek Zarządu i kontakty z New Link
Kazimierz StyśRedakcja Biuletynu
Jacek TarachaRedaktor Techniczny Biuletynu
Krzysztof LipowskiRedaktor Techniczny Biuletynu
Jan BorzęckiKomisja Rewizyjna
Jerzy CzartoryskiKomisja Rewizyjna
Jan GadomskiKomisja Rewizyjna
Początek strony
2005-2007
Bogdan GajewskiPrzewodniczący
Lidia ZielińskaWebmaster stronicy internetowej SIP
Elżbieta GajewskaCzłonek Zarządu
Ludwik CyfrackiCzłonek Zarządu
Andrzej GarlickiCzłonek Zarządu
Kazimierz StyśRedakcja Biuletynu
Jacek TarachaRedaktor Techniczny Biuletynu
Jan BorzęckiKomisja Rewizyjna
Jerzy CzartoryskiKomisja Rewizyjna
Stanisław OzorowskiKomisja Rewizyjna
Początek strony
2007-2009
Bogdan GajewskiPrzewodniczący
Bogdan GawrońskiV-Przewodniczący
Lidia ZielińskaWebmaster stronicy internetowej SIP i skarbnik
Elżbieta GajewskaCzłonek Zarządu
Włodzimierz SuwalskiCzłonek Zarządu
Czesław PiastaCzłonek Zarządu
Michał KępkaKomisja Rewizyjna
Jan BorzęckiKomisja Rewizyjna
Jerzy CzartoryskiKomisja Rewizyjna
Początek strony