RADUJE SIĘ BARTEK, ŻE DZIŚ TŁUSTY CZWARTEK
TŁUSTY CZWARTEK STP

"Lubo wielcy panowie i można szlachta przez cały rok zabawiali się, bardzo często spraszając do siebie gości z rozmaitych okazyji, jako to: na święta Bożego Narodzenia, na Wielkanoc, (...), najwięcej jednak łakomych ochot sprawiali sobie począwszy od Tłustego Czwartku aż do Wstępnej Środy (...), ledwo hamując się w swawoli w pierwszy piątek postny, który to dzień (...) był w wielkiej obserwie."

(Z opisu obyczajów i zwyczajów za Augusta III przez ks. Andrzeja Kitowicza, ur.1728, zm.1804).

W Tłusty Czwartek, 27 marca 1992 r., członkowie STP oraz sympatycy (około 65 osób), spotkali się w Domu Polskim SPK na wieczorku. Koło Pań przy STP przygotowało wspaniały bigos z soczystym kawałkiem kiełbasy. Na deser były chrapiące faworki i pyszne pączki oraz....tańce przy niezawodnej konferansjerce pana Stanisława Kielara i muzyce przygotowanej przez panią dr Elżbietę Nowicką-Kielar. Wśród zaproszonych gości obecny byt attaché do spraw kultury przy Ambasadzie Polskiej, pan Grzegorz Jazowski z małżonką.

Korzystając z okazji, chciałabym serdecznie podziękować organizatorom i wszystkim osobom uczestniczącym za udany wieczór.

Grażyna Trzęsicka

Początek strony