Stowarzyszenie Inżynierów Polskich w Kanadzie, Oddział w Ottawie Stowarzyszenie Inżynierów Polskich w Kanadzie, Oddział w Ottawie

OPŁATEK 2002

W związku z ogromnym powodzeniem, jakim się cieszył ubiegłoroczny pierwszy wspólny Opłatek Polonii Ottawskiej, Okręg Stołeczny KPK zadecydował powtórzyć to wydarzenie w tym roku. Tak jak i w ubiegłym roku organizacją imprezy zajęła się pani Maria Zielińska. Udział zgłosiły te same, co w zeszłym roku organizacje, czyli Stowarzyszenie Inżynierów Polskich w Kanadzie (SIP), Stowarzyszenie Polskich Kombatantów w Kanadzie (SPK), oba wraz z Kołami Pań, Polski Instytut Naukowy w Kanadzie (PINK), Federacja Polek w Kanadzie (FPK), Klub Seniorów "Ognisko", Klub Sportowy "Białe Orły" oraz Klub Polsko-Kanadyjski. W tym roku dołączyli do listy organizatorów Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ottawski Klub Teatralny. Każde Stowarzyszenie wydelegowało jednego członka do Komitetu Organizacyjnego, a datę spotkania ustalono na niedzielę, 5 stycznia 2003, o godz. 18:00 w Domu Polskim SPK.

Inicjatywa została uwieńczona jeszcze większym sukcesem niż w ubiegłym roku, gromadząc blisko 200 osób. Część oficjalną stanowiły przemówienia okolicznościowe wraz ze składaniem życzeń wygłoszone najpierw przez Prezesa KPK Ottawa, dr Jerzego Zarzyckiego, później przez Konsula RP, pana Janusza Wacha oraz na końcu, przez Jego Ekscelencję Ambasadora RP, dr Pawła Dobrowolskiego. Następnie ksiądz proboszcz Jan Wądołowski z Polskiej Parafii Św. Jacka Odrowąża wygłosił modlitwę, a Chór im. I. Paderewskiego, pod batutą pani Aliny Szmidt, pięknie odśpiewał a cappella parę kolęd. Po części oficjalnej nastąpiło ogólne składanie sobie życzeń i dzielenie się opłatkiem, po czym wszyscy zebrani posilili się wspaniałym poczęstunkiem przygotowanym przez Komitet Organizacyjny. Do picia serwowano zimne i ciepłe napoje oraz białe i czerwone wino (wino dostarczone przez Ambasadę RP). Konferansjerką, jak w ubiegłym roku, zajął się kol. Stanisław Kielar. Jak już wszyscy goście nasycili się wyśmienitym jadłem, nastąpiła dalsza część oficjalna, mianowicie występ zespołu p. Marii Knapik-Sztramko. Impreza zakończyła się ogólnym odśpiewaniem paru kolęd pod kierownictwem kol. Stanisława Kielara i przy akompaniamencie pani Aliny Szmidt.

Wszystkim organizatorom należą się specjalne słowa uznania za tak duży wkład pracy i poświęcenie w przygotowanie imprezy, a wszystkim artystom należą się duże oklaski za wspaniałe występy.

Lidia Zielińska

Początek strony