Stowarzyszenie Inżynierów Polskich w Kanadzie, Oddział w Ottawie Stowarzyszenie Inżynierów Polskich w Kanadzie, Oddział w Ottawie
Strona główna
Kalendarz
Statut
Zarząd Okręgu
Zarząd Główny SIP
Historia Okręgu
Zostań członkiem SIP
Sprawozdania z imprez
Odnośniki do innych stron
Koło Pań przy SIP
Wiadomości SIP Ottawa
Biuletyn
Polonia Ottawska

Warunki przyjęcia do Stowarzyszenia Inżynierów Polskich

SIP zawsze chętnie wita nowych członków i serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do wstępowania w swoje szeregi. Nie musisz być inżynierem aby zostać członkiem SIP. Członkiem afiliowanym (akademickim) może być osoba nie związana z zawodem inżyniera, ale mająca wykształcenie uniwersyteckie lub podobne. Członkiem zwyczajnym może być osoba, która ukończyła wyższą uczelnię techniczną uznaną przez Zarząd Główny. Członkiem technicznym może być osoba, która ukończyła co najmniej szkołę średnią i jest związana z zawodem inżyniera. Nowych członków SIP oficjalnie przyjmuje Zarząd Główny na wniosek Zarządu Oddziału. Do podania o przyjęcie wymagane jest poparcie dwóch członków SIP.

Łączność pomiędzy członkami Stowarzyszenia utrzymywana jest za pomocą comiesięcznego Biuletynu Oddziału. Biuletyn SIP Ottawa podaje wiadomości ważne dla naszego środowiska. SIP organizuje odczyty, kursy, pogadanki i spotkania z ciekawymi ludźmi z całego świata na najprzeróżniejsze tematy, nie tylko techniczne (zobacz sprawozdania z imprez). SIP organizuje także wycieczki (np. nowe Archiwum Państwowe, Poczta Główna w Ottawie, oczyszczalnia ścieków, stacja uzdatniania wody, wycieczka na regionalne wysypisko śmieci, zwiedzanie instytutów, itp.), spotkania towarzyskie oraz zabawy taneczne.

Rzuć okiem na stronę Kalendarz SIP Ottawa, żeby zobaczyć jaka jest następna impreza organizowana przez Oddział Ottawa. Zapoznaj się z celami Stowarzyszenia na stronie Statut i Cele SIP.

Jeśli jesteś zainteresowany wstąpieniem do SIP, prosimy o wypełnienie formularza ( w formacie *.pdf)*.

ZALECENIA DLA WYPEŁNIAJĄCYCH PODANIE O PRZYJĘCIE

Uprzejmie prosimy:

 • Przy wypełnianiu użyć długopisu w dowolnym kolorze oprócz czarnego (w celu późniejszego łatwiejszego odróżnienia oryginału formularza od fotokopii).
 • Wypełnić dokładnie i czytelnie wszystkie rubryki podania.
 • Nazwy i tytuły podać w oryginalnym brzmieniu i języku.
 • W odpowiedzi na pytanie o obywatelstwo podać status (landed immigrant - Canadian citizen).
 • W razie braku wprowadzających członków (w rubryce "References") można ich poznać na zebraniach czy odczytach SIP (zobacz kalendarz imprez), gdzie goście są zawsze mile widziani, lub porozumieć się z zarządem.
 • Dla ułatwienia zarządowi odpowiedzi na pytanie "Based on the applicant's documents" prosimy o załączenie jednej fotokopii dyplomu.
 • Dokumenty (formularz oraz fotokopia dyplomu) prosimy wysłać na adres zarządu Oddziału
  Association of Polish Engineers in Canada
  1945 South Lavant Road,
  Poland, Ontario
  K0G 1K0

  lub dostarczyć członkowi zarządu.

* Aby przeczytać formularz w formacie *.pdf, czyli Adobe Acrobat, trzeba zainstalować Acrobat Reader, który można dostać bezpłatnie pod adresem: http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep.html.

Składki roczne wynoszą:

 • 60.00 $ CAD dla pełnego członka;
 • 90.00 $ CAD dla małżeństwa;
 • 30.00 $ CAD dla członka-emeryta;
 • 60.00 $ CAD dla małżeństwa emerytów.

Prenumerata Biuletynu kosztuje 15$ rocznie (10 wydań).

Serdecznie zapraszamy !

Zarząd SIP Oddział Ottawa

Początek strony