Federacja Polek w Kanadzie, Ogniwo nr 8 w Ottawie

FEDERACJA POLEK
W KANADZIE
OGNIWO NR 8 OTTAWA


HISTORIA KONKURSÓW RECYTATORSKICH

1977 1978 1980 1981 1982 1984 1985 1986 1987 1988 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015

I KONKURS RECYTATORSKI 1977

LAUREACI

  • I-sza nagroda - $25.00 MAGDA KWILECKA
  • II-ga nagroda - $20.00 ANDRZEJ DOBROWOLSKI
  • III-cia nagroda - $15.00 EWA MAKOMASKA
  • IV-ta nagroda - JAN RABCEWICZ, BARBARA DOBROWOLSKA

Wzięło udział 11-ro młodych ludzi.
Jury Konkursu: Prof. T. Krukowski i panie Ewa Konopacka, Elżbieta Mordasewicz i Maria Zielińska.
Finaliści następnego dnia wystąpili w Akademii 3-go Maja.
Konkurs prowadziła p. Jadwiga Domańska.
Decyzja Federacji Polek, Ogniwo # 8 - Konkurs Recytatorski będzie coroczną imprezą organizowaną przez nasze Ogniwo.

Początek strony

II KONKURS RECYTATORSKI 1978

UCZESTNICY KONKURSU

  • ANNA BARRY
  • ANDRZEJ DOBROWOLSKI
  • BARBARA DOBROWOLSKA
  • DOROTA HAUCK
  • DOROTA HRONOWSKA
  • JAN KOS-RABCEWICZ
  • TERESA KRZANIAK
  • DOROTA KUDLA
  • EWA KUDLA
  • MAGDA KWILECKA
  • BARBARA MAKOMASKA
  • TOMASZ SOZAŃSKI
  • KATARZYNA WÓJCIK

LAUREACI

  • I-sza nagroda - Barbara Makomaska - "Przed Sadem" - M. Konopnicka

Jury Konkursu: Prof. dr T. Krukowski, p. W. Gawalewicz, p. E. Mordasewicz, p. Z. Zawidzka, p. M. Zielińska.

Początek strony

III KONKURS RECYTATORSKI 1980

UCZESTNICY KONKURSU

  • ANIA BARRY - "Ten z ojczyzny mojej" - A. Słonimski
  • KASIA BENDER - "Moja piosenka" C. Norwid
  • TOMEK GRASZA - "Z pamiętnika Zofii Bobrówny" J. Słowacki
  • DOROTKA JEFFREYS - "Urszula Kochanowska" B. Leśmian
  • MICHAS JEFFREYS - "Trzech Budrysów" A. Mickiewicz
  • TERENIA KRZANIAK - "Ślad" - S. Baliński
  • DOROTKA KUDLA - "Co mi tam troski, kolego" - W. Broniewski
  • ADAŚ PRZEDNOWEK - "Król i słowik" - S. Mayakowski
  • MAREK PRZEDNOWEK - "Bagnet na broń" - W. Broniewski

Początek strony

IV KONKURS RECYTATORSKI 1981

UCZESTNICY KONKURSU

  • DAREK BAJGNO - "O Basi, która zdobyła mistrzostwo świata" - J. Kerst
  • DOROTKA JEFFREYS - "Rejtan" - J. Lechoń
  • MICHAŁ JEFFREYS - "Golono, strzyżono" - A. Mickiewicz
  • TERESKA KRZANIAK - "Śmierć Pułkownika" - A. Mickiewicz
  • DOROTKA KUDLA - "Stepy Akermańskie" - A. Mickiewicz
  • LINA KWIATKOWSKA - "Przyjaciele" - A. Mickiewicz
  • BASIA MAKOMASKA - "Smutno mi Boże" - J. Słowacki
  • DANUSIA MIGA - "Tren 8-my" - J. Kochanowski
  • ADAM PRZEDNÓWEK - "Ulewa" - A. Asnyk
  • MAREK PRZEDNÓWEK - "Na grobie Rycerz" - M. Konopnicka
  • MARCIN SENDYK - "Pieśń o żołnierzach z Westerplatte" - K. I. Gałczyński

LAUREACI

  • I-sza nagroda - Dorotka Jeffreys
  • II-ga nagroda - Michał Jeffreys, Basia Makomaska
  • III-cia nagroda - Tereska Krzaniak

Początek strony

V KONKURS RECYTATORSKI 1982

Konkurs 1982 r. włączony do Akademii 3-go Maja.

  • Nagroda I - Dorota Jeffreys
  • Nagroda II - Basia Makomaska
  • Nagroda III - Marek Przednówek

VI KONKURS RECYTATORSKI 1984

W styczniu 1984 r. odbył się doroczny konkurs recytacji poezji i prozy polskiej dla dzieci i młodzież (brak dokładnych danych). Informacja z Informatora #137 rok 28.

VII KONKURS RECYTATORSKI 1985

W grudniu 1985 r. odbył się konkurs recytatorski z udziałem młodzieży ottawskiej. Wzięła udział młodzież od lat 12 do 20. Dokładnych danych brak. Informacja wzięta z Informatora #142 rok 29.

Początek strony

KONKURS RECYTATORSKI (nienumerowany) 1986

Doroczny konkurs recytatorski dla polskiej młodzieży od 12 do 19-tu lat. Uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i pieniężne. Konkurs odbył się 6 kwietnia 1986 r. Przeczytaj sprawozdanie z konkursu.

UCZESTNICY KONKURSU

  • Barbara Makomaska - "Ojczyzna" - K. K. Baczyński
  • Grażyna Ozorowska - "Do Zośki" - J. Słowacki
  • Barbara Peszko - A. Mickiewicz
  • Dorota Rudak - "Uciekamy" - K. I. Gałczyński
  • Aldona Jędrysiak - "Smutno mi Boże" - J. Słowacki
  • Alina Senkowska - "Flagi" - K. I. Gałczyński
  • Kinga Piwowarczyk - " Zając i żaba" - tłum. A. Mickiewicz
  • Izabela Borczyńska - "Hymn Polaków na obczyźnie" - J. Lechoń
  • Jerzy Jarmasz - "Dzieci z Wrześni" - M. Konopnicka
  • Marcin Kalisiak - "Pani Twardowska" - A. Mickiewicz

Początek strony

VIII KONKURS RECYTATORSKI 1987

UCZESTNICY KONKURSU

GRUPA MŁODSZA

  • Cyprian Bruck - "Ślimak" - J. Brzechwa
  • Julia Bruck - "Słoń Trąbalski" - J. Tuwim
  • Kinga Górny - "Zosia Samosia" - J. Tuwim
  • Krzysztof Kuran - "Tańcowały dwa Michały"
  • Teresa Kuran - "Daremne żale" - A. Asnyk
  • Amanda Morofsky - "Być może..." - M. Konopnicki
  • Jaśmina Mosielska - "Gwiazdy" - J. Kulimowa
  • Magdalena Rostkowska - "Żuraw i czapla" - J. Brzechwa
  • Ewa Senkowska - "Nasza czarna Jaskółeczka" - M. Konopnicka
  • Iza Uścinowicz - "Koziołeczek" - J. Brzechwa
  • Jolanta Woźniak - "Listki tańczące śpiewają" - J. Czechowicz
  • Dorota Ziemba "Przyjaciele" - A. Mickiewicz

GRUPA STARSZA

  • Mariusz Jarmasz - "Matka Boska Częstochowska" - J. Lechoń
  • Maciej Kalisiak - "Trzech Budrysów" - A. Mickiewicz
  • Beata Pekalska - "Z pamiętnika Zofii Bobrówny" - J. Słowacki
  • Barbara Peszko - "Oda do Młodości " - A. Mickiewicz
  • Natalia Stabryla - "O Kraju mój" - S. Baliński
  • Sylwia Stańczak - "Ktokolwiek jesteś bez ojczyzny" - K. Wierzyński
  • Renata Zaremba "Być może..." - S. R. Dobrowolski

Początek strony

IX KONKURS RECYTATORSKI 1988

Konkurs odbył się 1 listopada 1988 r., udział wzięło 21 dzieci w wieku od lat 7 do 17.
Gościem konkursu była p. Maria Panaro.

X KONKURS RECYTATORSKI 1992

GRUPA MŁODSZA

  • Nagroda I - Patrick Cahil - "Król i słowiki" - S. Majakowski
  • Nagroda II - Mirka Goledzinowska - "Prot i Filip" - J. Brzechwa, Marta Filipski - "Stefek burczymucha" - J. Brzechwa
  • Nagroda III - Paweł Karpiński - "Lokomotywa" - J. Tuwim

GRUPA STARSZA

  • Nagroda I - Agnieszka Kielczewska - "Świtezianka" - A. Mickiewicz
  • Nagroda II - Maciej Karpiński - "Dziad i baba"
  • Nagroda III - Basia Mystkowska, Dorota Ziemba

Jury X Konkursu: p. Jadwiga Domańska, Siostra Daniela, p. Anna Binkowska, p. Zofia Zawidzka, prof. Ryszard Sokolowski.
Konkurs prowadziła p. Danuta Skąpska

Początek strony

XI KONKURS RECYTATORSKI 1993

Brało udział 36 uczestników.

GRUPA MŁODSZA

  • Nagroda I - Iwona Baran - "Żuk" - J. Brzechwa
  • Nagroda II - Patrick Cahil - "Okoliczności czasów Czarn..." - F. Karpiński
  • Nagroda III - Karolina Piotrowska - "Małpa w kąpieli" - A. Fredro
  • Wyróżnienia: Weronika Bryskiewicz, Paweł Karpiński, Ola Leśniak, AnnaMaria Żak i Maria Filipska

GRUPA STARSZA

  • Nagroda I - Monika Michałowska - "Przed sadem" - M. Konopnicka
  • Nagroda II - Mirka Goledzinowska - "Pieśń o fladze" - K. I. Gałczyński
  • Nagroda III - Małgorzata Mystkowska - "Do młodych" - A. Asnyk, Natalia Uścinowicz - "Z pamiętnika Zofii Bobrówny" - J. Słowacki

Poza konkursem wystąpiły Dagmara Wawok i Dorota Ziemba z własnymi Utworami.
Jury konkursu: prof. Paweł Wyczyński oraz panie Anna Binkowska, Elżbieta Mosielska, Zofia Zawidzka, Siostra Daniela.
Konkurs prowadziła p. Danuta Skąpska

Początek strony

XII KONKURS RECYTATORSKI 1994

GRUPA MŁODSZA

  • Nagroda I - Patrick Cahil - "Ballada o Janosiku" - K. Przerwa-Tetmajer
  • Nagroda II - Krysia Mikołajuk - "Chrząszcz" - J. Brzechwa
  • Nagroda III - Marta Filipski - "Dwie gaduły" - J. Brzechwa
  • Nagroda Jury - Andrzej Gniadek - "Polska" - A. Słonimski

GRUPA STARSZA

  • Nagroda I - Agnieszka Skąpska - "Wrażenia" - M. Pawlikowska-Jasnorzewska
  • Nagroda II - Delfina Bielska - "W Warszawie" - M. Piechal
  • Nagroda III - Sebastian Szyszkowicz - "Inwokacja " - A. Mickiewicz
  • Nagroda Jury - Kasia Smętny-Sowa - "Urszula Kochanowska" - B. Leśmian

Jury konkursu: Panie Joanna Wawrzynczak, Elżbieta Namiesniowska, Zofia Zawidzka, Jadwiga Domańska i Siostra Daniela.
Konkurs prowadziła p. Danuta Skąpska.

Początek strony

XIII KONKURS RECYTATORSKI 1995

Brało udział 35 dzieci. Laureaci zostali zaproszeni na ogólno-kanadyjski konkurs do Toronto, organizowany przez Fundacje Reymonta i wszyscy dostali tam wyróżnienia.
Konkurs prowadziła p. Danuta Skąpska.

XIV KONKURS RECYTATORSKI 1996

GRUPA I

  • 1 sza nagroda - Milena Buziak
  • 2 ga nagroda - Krysia Mikołajuk
  • 3 cia nagroda - Grzegorz Bereś

GRUPA II

  • 1 sza nagroda - Justyna Rechberger
  • 2 ga nagroda - Andrzej Gniadek
  • 3 cia nagroda - Aleksandra Gniazdowska

GRUPA III

  • 1 sza nagroda - Aleksandra Słaby
  • 2 ga nagroda - Agnieszka Skąpska
  • 3 cia nagroda - Karina Wielgosz

Jury konkursu: Prof. Paweł Wyczyński, Siostra Daniela Kolak, p. Elżbieta Namiesniowska, p. Jadwiga Domańska, p. Zofia Zawidzka.
Konkurs prowadziła p. Danuta Skąpska.

Początek strony

XV KONKURS RECYTATORSKI 1997

Brało udział 43 dzieci i młodzieży.

GRUPA I

  • Nagroda I - Adam Pachulski - "Dziad i baba" - J. J. Kraszewski
  • Nagroda II - Aron Sławiński - "Stefek Burczymucha" - M. Konopnicka
  • Nagroda II - Grzegorz Bereś - "Bardzo dziwny przypadek" - L. J. Kern
  • Wyróżnienie I Marta Orłowska - "Skąd się biorą babcie" - L. J. Kern
  • Wyróżnienie II Dominika Metelska - "Rak czupirak i rybka złośnica" - H. Lochocka
  • Wyróżnienie III Emilia Milosek - "Ptasie plotki" - J. Brzechwa

GRUPA II

  • Nagroda I - Andrzej Gniadek - " Kwiaty Polskie" - fragm. J. Tuwim
  • Nagroda II - Milena Buziak - "Mądra poduszka" - L. J. Kern
  • Nagroda III - Krysia Mikołajuk - "Z pamiętnika Zofii Bobrównej" - J. Słowacki
  • Wyróżnienie I - Basia Bielska - "Koncert Wojskiego" - fragm. A. Mickiewicz
  • Wyróżnienie II - Klaudia Ziemba - "Gawęda o miłości ziemi" - W. Szymborska
  • Wyróżnienie III - Zuzanna Wojciechowska - "Kot w pustym" - W. Szymborska

GRUPA III

  • Nagroda I - Joanna Gil - "Walc Chopina" - M. Rylski
  • Nagroda II - Karina Wielgosz - "Monolog dla Kasandry" - W. Szymborska
  • Nagroda III - Agnieszka Skąpska - "Wrażenia z Teatru" - W. Szymborska
  • Wyróżnienie I - Mirka Goledzinowska - "Schyłek wieku" - W. Szymborska
  • Wyróżnienie II - Maciej Karpiński - "Kochajmy się" - fragm. "Pan Tadeusz" A. Mickiewicz
  • Wyróżnienie III - Ania Buczek - "Kot w pustym mieszkaniu" - W Szymborska

Laureaci konkursu pojechali na ogólno-kanadyjski konkurs recytatorski urządzany przez Fundacje Reymonta w Toronto. Aron Sławiński i Adam Pachulski zajęli pierwsze miejsca w swojej grupie wiekowej.
Jury XV Konkursu: Prof. Paweł Wyczyński, panie Elżbieta Namiesniowska, Jolanta Leśniak, Dorota Grygalun (Ambasada Polska), Zofia Zawidzka.
Podczas przerwy wystąpił zespól muzyczny "Allegro".
Konkurs prowadziła p. Ewa Karpińska.

Początek strony

XVI KONKURS RECYTATORSKI 1998

Brało udział 39 uczestników.

GRUPA I

  • Nagroda I - Hania Wójcik - "Spóźniony słowik" - J. Tuwim
  • Nagroda II - Izabela Postolska - "Czerwony kapturek" - E. Szelburg-Zarembina
  • Nagroda III - Tomasz Dereń - "Placek" - W. Chotomska
  • Wyróżnienie I - Iza Kornas - " Dom w którym śmieszy" - J. Ficowski
  • Wyróżnienie II - Joanna Cieślukowska - "Królewna" - D. Geller
  • Wyróżnienie III - Filip Wawrzynczak - "Poczta w lesie" - T. Śliwiak
  • Wyróżnienie IV - Rafał Kraciuk - "Paweł i Gaweł" - A. Fredro

GRUPA II

  • Nagroda I - Grzegorz Bereś - "Straszny dzienniczek" - S. Marszak
  • Nagroda II - Dominika Metelska - "Kłopoty ze śniegiem" - L. J. Kern
  • Nagroda III - Julia Hryszkiewicz - "Inwokacja" fragm. "Pan Tadeusz" - A. Mickiewicz
  • Wyróżnienie I - Justyna Rechberger - "Pogrzeb" - W. Szymborska
  • Wyróżnienie II - Delfina Mazur - "List z wakacji - " T. Śliwak

GRUPA III

  • Nagroda I - Sylwia Kulińska - "Burza" fragm. X ks. "Pan Tadeusz" - A. Mickiewicz
  • Nagroda II - Karolina Gestkowska - "Elegia o chłopcu polskim" - K. K. Baczyński
  • Nagroda III - Lidia Jarmasz - "Fortepian Chopina" - C. K. Norwid
  • Wyróżnienie I - Maria Pieńkowska - "Ballady i Romanse" - W. Broniewski
  • Wyróżnienie II - Aleksandra Gniazdowska - "Fortepian Chopina" - C. K. Norwid

GRUPA IV

  • Nagroda I - Agnieszka Kielczewska - "Smutno mi Boże" - J. Słowacki

Nagrody Specjalne

Za najlepsza interpretacje utworu A. Mickiewicza - Sylwia Kulińska za "Burze", fragment X ks. "Pana Tadeusza", A. Mickiewicza
Za najlepsza interpretacje utworu poświecona tematyce patriotycznej - Karolina Gesikowska za "Elegie o chłopcu polskim" i "których nam nic nie wynagrodzi" K. K. Baczyńskiego.

Jury konkursu: Panie Elżbieta Namiesniowska, Jolanta Leśniak, Elżbieta Mosielska, Józefa Król, pan Bogdan Gajewski.

Początek strony

XVII KONKURS RECYTATORSKI 1999

Brało udział 34 uczestników.

Według obowiązujących kryteriów oceny i punktacji Jury przyznało następujące nagrody:

GRUPA I

  • Nagroda I - Joanna Cieślukowska - "Żuraw i czapla" - J. Brzechwa
  • Nagroda II - Kasia Rachniowska - "Kot" - F. Klimek
  • Nagroda III - Dorota Leonarska - "O Lechu, Czechu i Rusie" - C. Janczarska
  • Wyróżnienie I - Marta Orłowska - "Muchy Samochwały" - M. Konopnicka
  • Wyróżnienie II - Michał Cichoński - "Przyjście wiosny" - J. Brzechwa
  • Wyróżnienie III - Iza Kornas - "Tu w Krakowie" - T. Śliwak
  • Wyróżnienie IV - Marta Szumigraj - "O Grzesiu kłamczuchu" - J. Tuwim

GRUPA II

  • Nagroda I - Iza Postolska - "Lokomotywa" - J. Tuwim
  • Nagroda II - Rafał Drouin - "O Grzesiu Kłamczuchu" - J. Tuwim
  • Wyróżnienie I - Emilia Ziemba - "List do domu" - K. Wierzyński

GRUPA III

  • Nagroda I - Milena Buziak - "Koncert Chopina" - A. Oppman
  • Nagroda II - Sylwia Kulińska - "Monolog Diany" - J. Słowacki
  • Nagroda III - Hanna Bielawska - "Szli" - F. Konarski
  • Wyróżnienie I - Jakub Postolski - "Pani Twardowska" - A. Mickiewicz
  • Wyróżnienie II - Maria Pieńkowska - "Wyzwanie" - K. K. Baczyński

GRUPA IV

  • Nagroda Specjalna - Paweł Wielowiejski - "Pod stopy krzyża" - A. Asnyk

Nagroda SPK - Milena Buziak - "Koncert Chopina" - A. Oppman

Jury Konkursu: Pp. Józefa Król, Jolanta Leśniak, Elżbieta Mosielska, Bogdan Gajewski, Stanisław Hawryszko.
Konkurs prowadziła: p. Ewa Karpińska

Początek strony

XVIII KONKURS RECYTATORSKI 2000

Wzięło udział 30 uczestników, zgłoszonych 39 (burza śnieżna).

GRUPA I

  • Nagroda I - Dorota Leonarska - " Wiosenny wiatr" - H. Lochocka
  • Nagroda II - Anna Nowecka - "Kłamczucha" - J. Brzechwa
  • Nagroda III - Marta Pietryga - "Spotkanie" - M. Brykczyński
  • Wyróżnienie I - Katarzyna Rachniowska - " Grzyby" - J. Brzechwa
  • Wyróżnienie II - Fabian Lichota - "Kruk w kąpieli" - M. Brykczyński
  • Wyróżnienie III - Violettta Vielgus - "Paczki" - J. Kulmowa
  • Nagroda dla Kanadyjczyka - Emanuel Kolczyński - "Będę dorosły" - S. Grabowski

GRUPA II

  • Nagroda I - Dominika Metelska - "Małpa i telefon" - L. J. Kern
  • Nagroda II - Amanda Le - "Pan Słowik" - M. Załucki
  • Nagroda III - Joanna Cieślukowska - "Ptasie radio" - J. Tuwim
  • Wyróżnienie I - Izabela Postolska - "Barbara z Haczowa" - M. Białoczewski
  • Wyróżnienie II - Rafał Drouin - "Dzień dobry królu Zygmuncie" - W. Chotomska
  • Wyróżnienie III - Marta Szumigraj - "Słoń Trąbalski" J. Tuwim

GRUPA III

  • Nagroda I - Zofia Goszczyńska - " Ojczyzna Nasza" - A. Fredro
  • Nagroda II - Katarzyna Rydel - "Westerplatte" - K. I. Gałczyński
  • Nagroda III - Jakub Postolski - "Reduta Ordona" - A. Mickiewicz

GRUPA IV

  • Nagroda I - Magdalena Goledzinowska - Fragm. Epilogu "Pan Tadeusz" - A. Mickiewicz

Jury Konkursu: Panie Danuta Przeszłowska (Amb. Polska), Danuta Tardif, Panowie: Roman Górny, Wojciech Kozłowski, Prof. Paweł Wyczyński.
Konkurs prowadziła p. Ewa Karpińska

Początek strony

XIX KONKURS RECYTATORSKI 2001

Brało udział 32 uczestników.

GRUPA I

  • Nagroda I - Anna Majher - "Zosia Samosia" - J. Tuwim
  • Nagroda II - Katarzyna Jasińska - "Przyjaciele" - A. Mickiewicz
  • Nagroda III - Anna Paluch - "Warzywa" - J. Tuwim

GRUPA II

  • Nagroda I - Paweł Czerniakow - "Lekcja o hienie" - H. Ożogowska
  • Nagroda II - Marta Pietryga - "Tren VIII" - J. Kochanowski
  • Nagroda III - Joasia Jakubczyk - "Żeby Polska była polską" - J. Pietrzak

GRUPA III

  • Nagroda I - Joanna Cieślukowska - "Gawęda o miłości..." - W. Szymborska
  • Nagroda II - Rafał Droiun - "Alarm" - A. Słonimski
  • Nagroda III - Iza Postolska - "Pali się" - J. Brzechwa

GRUPA IV

  • Nagroda I - Jakub Postolski - "Mazowsze" - K. K. Baczyński
  • Nagroda II - Dominika Metelska - "Zebra" - L. J. Kern

Nagroda SPK Jakub Postolski - "Mazowsze" - K. K. Baczyński

Jury Konkursu: Prof. Paweł Wyczyński, Dr Jerzy Jarmasz, p. B. Włodarska, p. Elżbieta Mosielska, p. Zofia Zawidzka.
Konkurs prowadziła p. Ewa Zadarnowska przy pomocy p. Barbary Woźniak.

Początek strony

XX KONKURS RECYTATORSKI 2002

Wzięło udział 39 uczestników.

GRUPA I

  • Nagroda I - Ola Jasińska - "Sześć kucharek" - W. Chotomska
  • Nagroda II - Jakub Bandrowski - " Sum" - J. Brzechwa
  • Nagroda III - Maja Tomczak - " Placek" - W. Chotomska

GRUPA II

  • Nagroda I - Nina Muszyńska - "Motyle" - W. Chotomska
  • Nagroda II - Weronika Postolska - "Kłamczucha" - J. Brzechwa
  • Nagroda III - Katarzyna Jasińska - "Powrót taty" - A. Mickiewicz

GRUPA III

  • Nagroda I - Kasia Rachniowska - Fragm. Małego księcia de S. Exupery
  • Nagroda II - Joanna Jakubczyk - "Urszula Kochanowska" - B. Leśmian
  • Nagroda III - Alicja Czarnowska - "W aeroplanie" - J. Tuwim

GRUPA IV

  • Nagroda I - Jaśmina Mosielska - "List do pozostałych" - E. Stachura
  • Nagroda II - Iza Postolska - "Ojczyzna nasza" - A. Fredro
  • Nagroda III - Dominika Metelska - "Gęś i Katarzyna"

Nagrody Specjalne:

  • Funduszu im. J. Dobruckiej - Kasia Rachniowska
  • Kabaretu po Ósmej - Paweł Czerniakow
  • SPK - Mariusz Postolski
  • Pana Kozłowskiego - Joanna Cieślukowska

Jury Konkursu: Panie Zofia Zawidzka, Elżbieta Mosielska, Magdalena Goledzinowska, panowie: Bogdan Gajewski, Roman Górny.
Prowadziła Konkurs p. Ewa Zadarnowska przy pomocy p. Barbary Woźniak.
Równolegle z Konkursem urządziłyśmy wystawę - historia konkursów poezji i prozy organizowanych przez Federacje Polek, Ogniwo # 8 w Ottawie od 1977 roku oraz wystawę najlepszych prac dzieci ze szkol polskich w Ottawie.

Początek strony

XXI KONKURS RECYTATORSKI 2003
POEZJI I PROZY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

XXI Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Polskiej dla dzieci i młodzieży odbył się 6-go kwietnia 2003 r. w stolicy Kanady, Ottawie. Do konkursu przystąpiły dzieci po uprzednich eliminacjach w szkołach polskich.

Jury konkursu:

  • p. Bogdan Gajewski, autor, redaktor magazynu MIXER, jeden z założycieli Stowarzyszenia Twórców w Ottawie;
  • p. Roman Górny, autor, aktor, założyciel i kierownik artystyczny Kabaretu po Ósmej, współredaktor polskiego programu TV w Ottawie;
  • p. Jadwiga Górska, nauczycielka, kierownik szkolnego punktu przy Ambasadzie RP, w Kanadzie od półtora roku;
  • p. Józefa Król, nauczycielka, poetka, członkini Federacji Polek, oraz
  • p. Barbara Włodarska, nauczycielka, wielbicielka poezji, jedna z pierwszych laureatek naszych Konkursów Recytatorskich.

GRUPA I

  • Nagroda 1 - Barbara Walczak (93/IV) - "Kaczka Tłumaczka" W. Chotomska - złoty medal, książka, dyplom, $50.00 KPK
  • Nagroda 2 - Izabella Grzegorzko (94/III) - "Na straganie" J. Brzechwa - srebrny medal, książka, dyplom, $40.00 SIP
  • Nagroda 3 - Karina Czechowski (93/IV) - "Wystawa Obrazów" D. Wawilow - brązowy medal, książka, dyplom, $30.00 FDP
  • Wyróżnienie 1 - Maja Tomczak (93/IV) - "Koza" W. Chotomska - książka, dyplom, $20.00 KSBO
  • Wyróżnienie 2 - Nicole Jazwiec (95/IV) - "Dlaczego ciele ogonem miele" W. Chotomska - książka, dyplom, $10.00 Touch of Beauty

GRUPA II

  • Nagroda 1 - Anna Tomczak (91/V) - "Żołnierz Polski " W. Broniewski - złoty medal, książka, dyplom, $50.00 Stow. Lekarzy
  • Nagroda 2 - Amanda Kamińska (92/V) - "Dzień w lesie" D. Wawilow - srebrny medal, książka, dyplom, $40.00 Panie SPK
  • Nagroda 3 - Filip Niedźwiadek (92/V) - "Lokomotywa" J. Tuwim - brązowy medal, książka, dyplom, $30.00 Klub Teatralny
  • Wyróżnienie - Monika Matuszewska (91/VI) - "Daremne Żale" A. Asnyk - książka, dyplom, $20.00 FDP

GRUPA III

  • Nagroda 1 - nie przyznano
  • Nagroda 2 - Joanna Cieślukowska (89/VIII) - "Dzikie wino" - srebrny medal, książka, dyplom, $50.00 FAM
  • Nagroda 2 - Sebastian Szmidt (89/VII) - "Wiersz, w którym syczy przez cały czas" - srebrny medal, książka, dyplom, $50.00 FAM
  • Nagroda 3 - Kasia Rachniowski (90/VII) - "Spotkanie z matką" K.I. Gałczynski - brązowy medal, książka, dyplom, $40.00 KPK

GRUPA IV

  • Nagroda 1 - Iza Postolska (87/XI) - "Prolog-Ojczyzna" K.K. Baczyński - złoty medal, książka, dyplom, $70.00 fun. Dob. FPK

NAGRODY SPECJALNE

SPK za wiersz patriotyczny lub o tematyce wojskowej:

  • Jakub Bandrowski (92/V) - "Marsz 2-go Korpusu" J. Lechoń - $50.00 SPK, książka
  • Anna Tomczak (91/VI) - "Żołnierz Polski" W. Broniewski - $50.00 SPK, książka

Kabaret po ósmej za zabawny wiersz:

  • Barbara Walczak (93/IV) - "Kaczka tłumaczka" W. Chotomska - $50.00, książka

Wyróżnienie Magazynu MIXERA:

  • Konrad Czechowski (91/V) - "Nie wyrastaj z marzeń" J. Kulmowa - $20.00, książka, dyplom

Wyróżnienie firmy Touch of Beauty:

  • Nicole Jazwiec (95/IV) - "Dlaczego ciele ogonem miele" W. Chotomska - $10.00, książka

Kasety kompaktowe z muzyką klasyczną (fortepian), dar p. Pauli Kwiatkowskiej, pianistki otrzymali:

  • Michał Cichoński
  • Paweł Czerniakow
  • Maja Dziok
  • Kasia Jasińska
  • Ola Jasińska
  • Nicole Jazwiec
  • Filip Niedźwiadek
  • Miriam Porada
  • Weronika Postolska
  • Karolina Wojciechowski

Wszyscy uczestnicy XXI Konkursu Recytatorskiego otrzymali dyplomy uczestnictwa, książki, kalendarze kieszonkowe, mazaki, a najmłodsza grupa balony.

Nagrody zostały ufundowane przez następujące organizacje:

  • Ambasada RP - książki
  • Firma Touch of Beauty
  • Fundacja Dziedzictwa Polskiego (FDP)
  • Fundacja im. A. Mickiewicza (FAM)
  • Fundacja W. Reymonta - książki, medale
  • Fundusz im. J. Dobruckiej pod patronatem Federacji Polek w Kanadzie
  • Kabaret po ósmej
  • Klub Seniorów "Ognisko"
  • Klub Sportowy "Białe Orły" (KSBO)
  • Koło Pań przy SPK
  • Kongres Polonii Kanadyjskiej, Okręg Stołeczny (KPK)
  • Magazyn "MIXER"
  • Polski Instytut Naukowy w Kanadzie, Ottawa (PINK)
  • Polski Klub Teatralny im. J. Domańskiej
  • Stowarzyszenie Inżynierów Polskich w Kanadzie, oddział w Ottawie (SIP)
  • Stowarzyszenie Polskich Kombatantów w Kanadzie, Koło nr 8 w Ottawie (SPK)
  • Stowarzyszenie Polskich Lekarzy w Kanadzie

Komitet organizacyjny XXI Konkursu Poezji i Prozy Polskiej serdecznie dziękuje wyżej wymienionym Organizacjom i Osobom za finansowe poparcie w ufundowaniu nagród.

Organizacja Konkursu: Federacja Polek w Kanadzie, Ogniwo #8, Ottawa

Początek strony

XXII KONKURS RECYTATORSKI 2004
POEZJI I PROZY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
I PIERWSZY KONKURS CZYTELNICZY

Wyniki Konkursu, który odbył się 18 kwietnia 2004 r. w Domu Polskim SPK o godz.15 tej. Wzięło udział 44 dzieci z obu szkół polskich w Ottawie.

GRUPA I

NagrodaNazwiskoTytuł wierszaAutor
IMatouga Mohamed"O Grzesiu kłamczuchu"J. Tuwim
IIAriadna Mazur"Na wyspach Bergamutach"J. Brzechwa
IIIGabriel Czerniakow"Okulary"J. Brzechwa

GRUPA II

NagrodaNazwiskoTytuł wierszaAutor
IJuliusz Mazur"Ptasie Radio"J. Tuwim
IIIzabella Grzegorzko"Giorgio"J. Tuwim
IIIAnna Wojciechowski"Paw"L. J. Kern

GRUPA III

NagrodaNazwiskoTytuł wierszaAutor
IBarbara Walczak"Bardzo dziwny przypadek"L. J. Kern
IISuliman Mohamed"Stefek Burczymucha"M. Konopnicka
IIIAdam Cichonski"Straszny sen"M. Terlikowska

GRUPA IV

NagrodaNazwiskoTytuł wierszaAutor
IAnna Tomczak"Szli"F. Konarski
IIWiktor Pokinko"Alarm"A. Słonimski
IIIKonrad Czechowski"Szkolny detektyw"M. Terlikowska

Dwie NAGRODY SPK za wiersze patriotyczne:

  • Aleksander Bogusławski, "Reduta Ordona", A. Mickiewicz
  • Anna Tomczak, "Szli", F. Konarski

Wszyscy uczestnicy konkursu recytatorskiego otrzymali dyplomy uczestnictwa i kieszonkowy słownik ortograficzny. Laureaci otrzymali dodatkowo medal (złoty, srebrny, brązowy), książkę i dyplom (za I, II, III miejsce).

Jury Konkursu:

  • Janusz Czuban
  • Jadwiga Górska
  • Józefa Krol
  • Łucja Peszko
  • Barbara Włodarska

Dyplomy, program: p. Czesława Kwiatkowska
Dekoracja sceny: p. Iwona Mohamed, p. Jolanta Szaniawska
Nagłośnienie sali: p. Stanisław Kielar
Poczęstunek: p. Danuta Senkowska
Koordynacja z jury: p. Barbara Woźniak
Rejestracja uczestników: p. Barbara Woźniak, p. Wanda Garlicka
Prowadziła konkurs: p. Ewa Zadarnowska

PIERWSZY KONKURS CZYTELNICZY

"Książka - Mój Przyjaciel"

"Książki to Twoi przyjaciele, nie zdradzą, nie wyśmieją a nauczą wiele"

NagrodaKlasaNazwisko
wyróżnienieVPiotr Szychowski
IVINicholas Anderson
IIVIJakub Bandrowski
IIIVIChris Mordak
IVIIEmilia Wojciechowska
IVIIISarah Korycka
IMichał Cichoński

Uczestnicy konkursu czytelniczego otrzymali nagrody pieniężne na zakup książek.

Komitet organizacyjny XXII Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej serdecznie dziękuje niżej wymienionym organizacjom za pomoc finansową w ufundowaniu nagród:

  • Kongres Polonii Kanadyjskiej, Okręg stołeczny - nagrody pieniężne
  • Fundusz Dziedzictwa Polskiego (PHF), Ottawa - nagrody pieniężne
  • Wydział Konsularny przy Ambasadzie R.P. - książki dla uczestników
  • Fundacja im. W. Reymonta - medale, książki dla laureatów i poczęstunek
  • Koło Pań przy SPK - nagroda pieniężna
  • Stowarzyszenie Inżynierów Polskich w Kanadzie, oddział Ottawa - nagrody pieniężne
  • Stowarzyszenie Polskich Kombatantów, oddział Ottawa - nagrody specjalne
  • Klub Polsko-Kanadyjski - nagroda pieniężna
  • Klub Teatralny - nagroda pieniężna
  • Federacja Polek w Kanadzie - nagrody pieniężne

Początek strony

XXIII KONKURS RECYTATORSKI 2005
POEZJI I PROZY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
I DRUGI KONKURS CZYTELNICZY

Wyniki Konkursu, który odbył się 10 kwietnia 2005 r. w Domu Polskim SPK o godz.15 tej. Udział zgłosiło 42 dzieci z obu szkół polskich w Ottawie.

GRUPA I

Nagroda Nazwisko Tytuł wiersza Autor
I Ariadna Mazur-Mathieu "Nasza Szkoła" E. Szymański
II Natalia Gumienny "Kotek" J. Tuwim
III Alicja Goraj "Skarżypyta" J. Brzechwa

Wyróżnienia:

  • Victoria Bala, "Abecadło", J. Brzechwa
  • Anna Morchat, "Na Wojtusia z popielnika...", J. Porazińska

GRUPA II

NagrodaNazwiskoTytuł wierszaAutor
I Juliusz Mazur-Tkaczyk "Pani Twardowska" A. Mickiewicz
IIIzabella Grzegorzko "O poecie i biedronce" W. Chotomska
IIIAnna Wojciechowski"Paw i Bolek"L. J. Kern

Nagroda Specjalna za zabawny wiersz:

  • Maya Tomczak, "Aeroplan", J. Tuwim

Wyróżnienia:

  • Klaudia Sydor, "Kwoka", J. Brzechwa
  • Magdalena Marchwica, "Grzebień i szczotka", J. Brzechwa
  • Oliwia Piaseczny, "Motyle", W. Chotomska

GRUPA III

NagrodaNazwiskoTytuł wierszaAutor
IAmanda Kamińska"Śpiewnik domowy"W. Chotomska
IIMathiew Leśniak"Sierpień"A. Bidak
IIIAnna Materna"Smutki"J. Kulmowa

GRUPA IV

NagrodaNazwiskoTytuł wierszaAutor
IMichał Cichoński"Chwała zwycięzcom"J. Rostworowski
IINicholas Anderson"Dal"H. Januszewska
IIIWiktor Pokinko"Zaczarowana dorożka"K. I. Gałczyński

Nagroda Specjalna za zabawny wiersz:

  • Nicholas Anderson, "Dal", H. Januszewska

Dwie NAGRODY SPK za wiersze patriotyczne:

  • Adam Cichoński, "Wyjście z Polski", S. Goszczyński
  • Jakub Bandrowski, "Piosenka", K. Wierzyński

Wyróżnienia:

  • Anna Tomczak, "Racz nam dać Panie...", S. Zybała
  • Kamila Juzwik, "Ojczyzna Chopina", S. Baliński

Wszyscy uczestnicy konkursu recytatorskiego otrzymali dyplomy uczestnictwa i polskie książki. Laureaci otrzymali dodatkowo medal (złoty, srebrny, brązowy) i książkę.

Jury Konkursu:

  • p. Bogdan Gajewski
  • p. Roman Górny
  • p. Jadwiga Świecicka
  • p. Łucja Peszko
  • p. Barbara Włodarska

Dyplomy: p. Czesława Kwiatkowska
Dekoracja sceny: p. Iwona Mohamed
Nagłośnienie sali: p. Stanisław Kielar
Poczęstunek: pp. Danuta Senkowska i Marzena Kuźma
Koordynacja z jury: p. Barbara Woźniak
Rejestracja uczestników: p. Barbara Woźniak, p. Wanda Garlicka
Prowadziła konkurs: p. Ewa Zadarnowska

DRUGI KONKURS CZYTELNICZY

"Książka - Mój Przyjaciel"

"Opowiedz o książce, którą ostatnio czytałaś/łeś"

NagrodaKlasaNazwisko
IVBarbara Walczak
IIVIINicholas Anderson
IIIVI
 
Maya Tomczak
Izabela Skrobek

Wyróżnienia:

  • Jakub Bandrowski
  • Adam Cichoński
  • Mateusz Leśniak
  • Juliusz Mazur-Tkaczyk
  • Agnieszka Smusz
  • Matthew Szymczyk
  • Jean Philippe Tardiff

Jury Konkursu:

  • p. Ewa Konopacka
  • p. Jadwiga Świecicka
  • p. Ewa Zadarnowska

Uczestnicy konkursu czytelniczego otrzymali polskie książki i dyplomy.

Komitet organizacyjny XXIII Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej serdecznie dziękuje niżej wymienionym organizacjom za pomoc finansową w ufundowaniu nagród:

  • Kongres Polonii Kanadyjskiej, Okręg stołeczny - nagrody pieniężne
  • Fundacja Dziedzictwa Polskiego (PHF), Ottawa - nagrody pieniężne
  • Wydział Konsularny przy Ambasadzie R.P. - książki dla uczestników
  • Fundacja im. W. Reymonta - medale, książki dla laureatów i poczęstunek
  • Stowarzyszenie Pań przy SPK - nagroda pieniężna
  • Stowarzyszenie Polskich Kombatantów, oddział Ottawa - nagrody specjalne
  • Fundusz Młodzieżowy im. J. Dobruckiej pod patronatem Federacji Polek w Kanadzie - nagrody pieniężne
  • Federacja Polek w Kanadzie, ogniwo nr 8 - nagrody pieniężne
  • Kabaret po Ósmej - nagrody pieniężne

Początek strony

XXIV KONKURS RECYTATORSKI 2006
POEZJI I PROZY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
I TRZECI KONKURS CZYTELNICZY

Wyniki Konkursu, który odbył się 2 kwietnia 2006 r. w Domu Polskim SPK o godz.15 tej. Udział zgłosiło 46 dzieci ze szkół polskich w Ottawie.

GRUPA I

Nagroda Nazwisko Tytuł wiersza Autor
I Ariadna Mazur-Mathieu "Krzaczek i robaczek" R. Śliwiński
II Natalia Gumienny "Zosia Samosia" J. Tuwim
III Mateusz Włodarski "Smok" J. Brzechwa

Wyróżnienia:

  • Jan Grabkowski, "Żuk", J. Brzechwa
  • Stefania Matuszewska, "Samochwała", J. Brzechwa

GRUPA II

NagrodaNazwiskoTytuł wierszaAutor
I Klaudia Sydor "Dzień dobry panie Andersenie" W. Chotomska
IIAleksandra Jakubiniec "Daktyle" D. Wawiłow
IIIWeronika Polańska"Okulary"J. Tuwim

Wyróżnienia:

  • Monika Czyszczoń, "Szybko", D. Wawiłow
  • Łukasz Leśniak, "Sum", J. Brzechwa

Nagroda Specjalna:

  • Oliwia Bishop, "Wróbelki zimą", Wł. Broniewski

GRUPA III

NagrodaNazwiskoTytuł wierszaAutor
IIzabela Grzegorzko"Biurko Adama Mickiewicza"S. Balicki
IIAleksandra Muszalska"Lis i kozieł"A. Mickiewicz
IIIPaulina Karwowski"Pan słowik"M. Załucki

Wyróżnienia:

  • Joanna Muszalska, "Pani Twardowska", A. Mickiewicz
  • Juliusz Mazur-Tkaczyk, "Oda do młodości", A. Mickiewicz
  • Maja Dziok, "Szybko", D. Wawiłow

GRUPA IV

NagrodaNazwiskoTytuł wierszaAutor
INatalia Rydel"Żołnierz polski"Wł. Broniewski
IIAnia Tomczak"Katyń"M. Hemar
IIIDorota Leonarska"Ojczyzna naszaA. Fredro

Wyrónienie:

  • Nicholas Anderson, "Dziad i baba", I. Kraszewski

Nagrody specjalne:

NAGRODA SPK za wiersz patriotyczny:

  • Ania Tomczak, "Katyń", M. Hemar

Nagroda Wydawnictwa "Mixer":

  • Jessica Makucka, "Lokomotywa", J. Tuwim

Nagroda nauczycielki - p. Urszuli Gozdowskiej
- fotografie artystyczne:

  • Dorota Leonarska, "Ojczyzna nasza", A. Fredro
  • Ania Tomczak, "Katyń", M. Hemar

Wszyscy uczestnicy konkursu recytatorskiego otrzymali dyplomy uczestnictwa i CD z polskimi bajkami Lecha Ciuńdziewickiego w wykonaniu Piotra Fronczewskiego.

Laureaci otrzymali dodatkowo medale (złoty, srebrny, brązowy) i książki sponsorowane przez Fundację im. Wł. Reymonta.

Jury Konkursu:

  • p. Grażyna von Finckenstein
  • p. Bogdan Gajewski
  • p. Piotr Huszcz
  • p. Jadwiga Serkowska-Mąka
  • p. Jadwiga Święcicka

Dyplomy: pp. Czesława Kwiatkowska i Małgorzata Boczkowska
Dekoracja sceny: p. Iwona Mohamed
Nagłośnienie sali: p. Stanisław Kielar
Poczęstunek: pp. Danuta Senkowska i Marzena Kuźma
Koordynacja z jury: p. Barbara Woźniak
Rejestracja uczestników: p. Barbara Woźniak, p. Wanda Garlicka
Prowadziła konkurs: p. Ewa Zadarnowska

TRZECI KONKURS CZYTELNICZY

"Ottawa - moje miasto - ulubione zakątki"
"Co pokazałbyś gościom z innych miast?"

Grupa Nagroda Nazwisko
I I Anna Morchat
II I Juliusz Mazur-Tkaczyk
III I Maciej Panek
IV I Natalia Rydel
IV II Sarah Korycka
IV III Kasia Rachniowski

Jury Konkursu:

  • p. Grażyna von Finckenstein
  • p. Jolanta Szaniawska
  • p. Jadwiga Święcicka
  • p. Ewa Zadarnowska

 

Komitet organizacyjny XXIV Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej serdecznie dziękuje niżej wymienionym organizacjom za pomoc finansową w ufundowaniu nagród:

  • Fundacja Dziedzictwa Polskiego (PHF), Ottawa
  • Kongres Polonii Kanadyjskiej, Okręg Stołeczny
  • Fundusz Wieczysty MILLENIUM
  • Fundacja im. Wł. Reymonta, Toronto
  • Klub Polsko - Kanadyjski, Ottawa
  • Polish Credit Union, Oddział Ottawa
  • Stowarzyszenie Pań przy SPK
  • Stowarzyszenie Polskich Kombatantów, Oddział Ottawa
  • Ottawski Klub Teatralny
  • Stowarzyszenie Inżynierów Polskich, Oddział Ottawa
  • Wydawnictwo "Mixer"
  • p. Urszula Gozdowska

Początek strony

XXV KONKURS RECYTATORSKI 2007
POEZJI I PROZY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
I IV KONKURS LITREACKI

Wyniki Konkursu, który odbył się 22 kwietnia 2007 r. w Domu Polskim SPK o godz.15 tej. Udział zgłosiło 46 dzieci ze szkół polskich w Ottawie, z czego w dniu konkursu stawiło się tylko 32.

GRUPA I

Nagroda Nazwisko Tytuł wiersza Autor
I Mateusz Włodarski "Jajko" Jan Brzechwa
II Jaś Grabkowski "Chory kotek" S. Jachowicz
III Jakub Lipień "Książeczka" A. Kamieńska

Wyróżnienia:

  • Mateusz Czarnowski, "Abecadło", J. Brzechwa
  • Gabriela Hrubesz, "Mamo", D.Gelnerowa

GRUPA II

NagrodaNazwiskoTytuł wierszaAutor
I Ariadna Mazur-Mathieu "Pan Maluśkiewicz" J.Tuwim
IINatalia Gumienny "Koziołeczek" J. Brzechwa
IIIWeronika Polańska"Zosia Samosia"J. Tuwim

Wyróżnienia:

  • Natalia Tańczak, "Tydzień", J. Tuwim
  • Ania Morchat, "Sum", J. Brzechwa

GRUPA III

NagrodaNazwiskoTytuł wierszaAutor
IJuliusz Mazur-Tkaczyk"O Janku co psom szył buty"J.Słowacki
IIPaulina Karwowski"Dom w którym śmieszy"J.Ficowski
IIIKlaudia Sydor"Żuraw i czapla"J. Brzechwa

Wyróżnienia:

  • Robert Matuszewski, "Powrót taty" - fragmenty, A. Mickiewicz
  • Ola Spychalska, "Cuda i dziwy", J. Tuwim

GRUPA IV

NagrodaNazwiskoTytuł wierszaAutor
IAnna Tomczak"Rzeczpospolitej"F. Lachocki
IIIzabela Grzegórzko"Rozmowa Liryczna"K.I. Gałczyński
IIIKarolina Kamińska"Inwokacja"A. Mickiewicz

Nagrody specjalne:

NAGRODA SPK za wiersz patriotyczny:

  • Ania Tomczak, "Rzeczpospolitej", F. Lachocki
  • Dawid Dobrowolski, "Pieśń o żołnierzach z Westerplatte", K.I. Gałczyński

Nagroda Ottawskiego Klubu Teatralnego:

  • Izabela Grzegórzko, "Rozmowa Liryczna", K.I. Gałczyński

Nagroda nauczycielki - p. Urszuli Gozdowskiej
- fotografie artystyczne:

  • Marek Lasia , "Na zdrowie ", J. Kochanowski

Wszyscy uczestnicy konkursu recytatorskiego otrzymali dyplomy uczestnictwa, oraz słowniki. Laureaci otrzymali medale (złoty, srebrny, brązowy), nagrody pieniężne i książkowe.

Jury Konkursu:

  • p. Grażyna von Finckenstein
  • p. Bogdan Gajewski
  • p. J. Król
  • p. Jadwiga Serkowska-Mąka
  • p. Jadwiga Święcicka

CZWARTY KONKURS LITERACKI

"List do Babci"

Grupa I, 7- 8 lat

  • 1. Ariadna Mazur-Mathieu
  • 2. Ala Goraj
  • 3. Krzyś Costisella

Grupa II, 9 - 11 lat

  • Nagroda specjalna: Juliusz Mazur-Tkaczyk
  • 1. Justyna Daniel
  • 2. Monika Zielińska
  • 3. Daniel Chochliński

Grupa III, 12 - 14 lat

  • 1. Anna Mierzwa
  • 2. Aleksandra Żyłka
  • 3. Nicholas Anderson
  • Wyróżnienie: Jakub Bandrowski

Grupa IV, 15 lat

  • 1. Ania Tomczak
  • 2. Katarzyna Jasińska
  • 3. Tomek Ruta

Grupa V, 16 lat

  • 1. Wiktor Pokinko
  • 2. Philip Tworzydło
  • 3. Ola Jabłońska

Jury Konkursu:

  • p. Grażyna von Finckenstein
  • p. Jadwiga Święcicka
  • p. Ewa Zadarnowska

 

Oto wykaz organizacji polonijnych oraz osób prywatnych, którym Komitet Organizacyjny Konkursu serdecznie dziekuje za pomoc w ufundowaniu nagrόd dla laureatow tegorocznego konkursu:

  • Fundacja Dziedzictwa Polskiego (PHF), Ottawa
  • Kongres Polonii Kanadyjskiej, Okręg Stołeczny
  • Fundusz Wieczysty MILLENIUM
  • Wydział Konsularny przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej
  • Polski Instytut Naukowy, Oddział Ottawski
  • Polish Credit Union, Oddział Ottawa
  • Stowarzyszenie Pań przy SPK
  • Stowarzyszenie Polskich Kombatantów, Oddział Ottawa
  • Ottawski Klub Teatralny
  • Stowarzyszenie Inżynierów Polskich, Oddział Ottawa
  • Fundusz Mlodzieżowy im. J. Dobruckiej pod patronem Federacji Polek w Kanadzie
  • p. Urszula Gozdowska
  • dr dr Joanna i Maciej Jabłońscy
  • Piekarnia Wawel

Serdeczne podziękowanie Panu S. Kielarowi, honorowemu członkowi FPK, za nagłośnienie sali.

Początek strony

XXVI KONKURS RECYTATORSKI 2008
POEZJI I PROZY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
ORAZ V KONKURS LITREACKI

Wyniki Konkursu, który odbył się 20 kwietnia 2008 r. w Domu Polskim SPK o godz.15 tej. Udział zgłosiło 41 dzieci ze szkół polskich w Ottawie, z czego w dniu konkursu stawiło się tylko 30.

GRUPA I - nagrody:

  Nazwisko Tytuł wiersza Autor
I Wiktor Woźniak "Okulary" J. Tuwim
II Antoni Jabłoński "Idzie niebo" E. Szelburg-Zarębina
III Oliver Przednowek "Żarcik misia" E. Szelburg-Zarębina

Wyróżnienia:

  • Natasza Twardowski, "Okulary", J. Tuwim
  • Anna Zając, "Rok"

GRUPA II - nagrody:

  Nazwisko Tytuł wiersza Autor
I Mateusz Włodarski "Małpa w kąpieli" A. Fredro
IIStefania Matuszewski "Szybko" D. Wawiłow
IIIJaś Grabkowski"W szkole"M. Konopnicka

Wyróżnienia:

  • Jakub Lipień, "Paweł i Gaweł", A. Fredro
  • Theo Rulko, "Lokomotywa", J.Tuwim

GRUPA III - nagrody:

  Nazwisko Tytuł wiersza Autor
IAriadna Mazur-Mathieu"Bajka o Kasi i królewiczu"L.Rydel
IIAnia Morchat"Rzepka"J. Tuwim
IIIAnia Niecałek"Kot" 

Wyróżnienie:

  • Gabriel Czerniakow, "A jak poszedł król na wojnę", M. Konopnicka

GRUPA IV - nagrody:

  Nazwisko Tytuł wiersza Autor
IIzabela Grzegórzko "Urodziny"W. Szymborska
IIPaulina Karwowski "Gawęda o miłości do ziemi ojczystej" W. Szymborska
IIIMichał Anderson"Dziad i Baba"J.I. Kraszewski

Nagrody specjalne:

NAGRODA SPK za wiersz patriotyczny:

  • Juliusz Mazur- Tkaczyk

Nagroda Ottawskiego Klubu Teatralnego:

  • Izabela Grzegórzko

Wszyscy uczestnicy konkursu recytatorskiego otrzymali dyplomy uczestnictwa i słodkie upominki. Laureaci otrzymali medale (złoty, srebrny, brązowy) oraz nagrody pieniężne.

Poza Konkursem wystąpili:

  • Klasa konwersacyjna z wierszem W. Bełzy pt. "Kto Ty jesteś..":
    Ola Fallenbuchl, Sebastian Fallenbuchl, Christopher Zumbach, Piotr Zumbach, Griffin Szymański-Barrett, Krysia Michaliszyn, Matthew Michaliszyn i Konrad Stanicki
  • Najmłodsi recytatorzy - 3 lata:
    Monika Magda i Ewa Kulik
  • Laureaci poprzednich konkursów, członkowie Klubu Teatralnego:
    Joasia Cieślukowska i Fabian Lichota

Wszyscy otrzymali dyplomy specjalne.

Jury Konkursu:

  • p. Grażyna von Finckenstein
  • p. Bogdan Gajewski
  • p. G. Kurzyńska
  • p. Jadwiga Serkowska-Mąka
  • p. Jadwiga Święcicka

PIĄTY KONKURS LITERACKI

"Wakacje moich marzeń"

Grupa I

  • 1. Marysia Kruczek

Grupa II

  • 1. Jakub Bandrowski
  • 2. Aleksandra Jakubiniec
  • 3. Maryna Węgliński

Grupa III

  • 1. Kamila Graczyk
  • 2. Mateusz Leśniak
  • 3. Maya Tomczak

Grupa IV, 15 lat

  • 1. Dorota Gal
  • 2. Arlene Bogusawski
  • 3. Ania Tomczak

Jury Konkursu:

  • p. Grażyna von Finckenstein
  • p. Jadwiga Święcicka
  • p. Jolanta Szaniawska

Komitet Organizacyjny Konkursu serdecznie dziękuje organizacjom polonijnym oraz osobom prywatnym za pomoc w ufundowaniu nagrόd dla Laureatow tegorocznego konkursu:

  • Fundacji Dziedzictwa Polskiego (PHF), Ottawa
  • Kongresowi Polonii Kanadyjskiej, Okręg Stołeczny
  • Funduszowi Wieczystemu MILLENIUM
  • Wydziałowi Konsularnemu Rzeczypospolitej Polskiej w Ottawie
  • Polish Credit Union, Oddział Ottawa
  • Stowarzyszeniu Polskich Kombatantów, Oddział Ottawa
  • Ottawskiemu Klubowi Teatralnemu
  • Stowarzyszeniu Inżynierów Polskich, Oddział Ottawa
  • p. Urszuli Gozdowskiej

Serdecznie dziękujemy panu S. Kielarowi, honorowemu członkowi FPK, za nagłośnienie i p. R. Bojarskiemu za przygotowanie sali w Domu Polskim SPK.

Początek strony

XXVII KONKURS RECYTATORSKI 2009
POEZJI I PROZY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
ORAZ VI KONKURS LITREACKI

Wyniki Konkursu, który odbył się 26 kwietnia 2009 r. w Domu Polskim SPK o godz.15 tej. Udział zgłosiło 40 dzieci ze szkół polskich w Ottawie.

GRUPA I - nagrody:

  Nazwisko Tytuł wiersza Autor
I Wiktor Woźniak "Koziołeczek" J. Brzechwa
II Filip Dadej "Szybko" D. Wawiłow
III Adam Polański "Wiersz o piracie" I. M. Niemyccy

GRUPA II - nagrody:

  Nazwisko Tytuł wiersza Autor
I Theo Rulko "Leszcz i kleszcz" L. Dębski
II Stefania Matuszewska "Kłamczucha" J. Brzechwa
IIIMarcin Polanski "Okulary" J. Tuwim

GRUPA III - nagrody:

  Nazwisko Tytuł wiersza Autor
IAriadna Mazur-Mathieu"Koncert nad koncertami"A. Mickiewicz
IINatalia Szalankiewicz "W przymierzalni"D. Gellner
IIIWiktoria Bala"Entliczek-Pentliczek"J. Brzechwa

GRUPA IV - nagrody:

  Nazwisko Tytuł wiersza Autor
IMichał Anderson"Straszny dzienniczek"S. Marszak
IIMichał Czarnowski "O panu Tralalinskim" J. Tuwim
IIIJuliusz Mazur-Tkaczyk"Rok 1812"A. Mickiewicz

Nagrody i wyróżnienia specjalne:

Gabriela Lipińska za "Wiersz o Piracie" (I. M. Niemyccy) - Gr. I
Anna Lipień za "Sposób na laleczkę" (M. Konopnicka) - Gr. I
Maja Pasieczny za "Abecadło" (J. Tuwim) - Gr. II

NAGRODA SPK za wiersz patriotyczny:
Łukasz Leśniak - "Wyklęci" - A. Leśniak

Nagroda "za odwagę":
Matthew Michaliszyn - "Pomidor" - J. Brzechwa

Nagroda Kabaretu "Po Ósmej":
Michał Anderson - "Straszny Dzienniczek" - S. Marszak

Wszyscy uczestnicy konkursu recytatorskiego otrzymali Świadectwa Uczestnictwa i książki z polskimi baśniami.
Laureaci otrzymali medale (złoty, srebrny, brązowy) oraz nagrody pieniężne.

Poza Konkursem wystąpiły dzieci mające mniej niż 6 lat:
Dahlia Simser, Monika Magda, Sara Khademal i Emilka Dadej. Dzieci otrzymały dyplomy i książeczki.

Jury Konkursu:

  • p. Grażyna von Finckenstein
  • p. Jadwiga Święcicka
  • p. Monika Zuchniak-Pazdan (konsul RP w Ottawie)
  • p. dr Andrzej Garlicki
  • p. dr Aleksander Jabłoński

VI KONKURS LITERACKI

"Gdybym był / była premierem Kanady to..."

Nagrody otrzymali:

  • I miejsce - Jakub Wódkowski
  • II miejsce - Mateusz Leśniak
  • III miejsce - Paulina Karwowski

Jury Konkursu:

  • p. Grażyna von Finckenstein
  • p. Jadwiga Święcicka
  • p. Jolanta Szaniawska

Komitet Organizacyjny Konkursu serdecznie dziękuje organizacjom polonijnym oraz osobom prywatnym za pomoc w ufundowaniu nagrόd dla laureatow tegorocznego konkursu:

  • Fundacji Dziedzictwa Polskiego (PHF), Ottawa
  • Kongresowi Polonii Kanadyjskiej, Okręg Stołeczny
  • Funduszowi Wieczystemu MILLENIUM
  • pp. Joannie i Aleksandrowi Jabłońskim
  • Polish Credit Union, Oddział Ottawa
  • Stowarzyszeniu Polskich Kombatantów, Oddział Ottawa
  • Ottawskiemu Klubowi Teatralnemu
  • p. Marii Przystał
  • Stowarzyszeniu Pań przy SPK

Serdecznie dziękujemy panu S. Kielarowi, honorowemu członkowi FPK, za nagłośnienie i p. R. Bojarskiemu za przygotowanie sali w Domu Polskim SPK.

Początek strony

XXVIII KONKURS RECYTATORSKI 2010
POEZJI I PROZY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
ORAZ VII KONKURS LITREACKI

Wyniki Konkursu, który odbył się 25 kwietnia 2010 r. w Domu Polskim SPK. Udział zgłosiło 42 dzieci ze Szkoły Polskiej w Ottawie.

GRUPA I - nagrody:

  Nazwisko Tytuł wiersza Autor
IAdam Polański"Słoń Trąbalski"J. Tuwim
IIWiktor Woźniak"Stefek Burczymucha"M. Konopnicka
IIIGabriela Lipińska"Lokomotywa"J. Tuwim

GRUPA II - nagrody:

  Nazwisko Tytuł wiersza Autor
IKonrad Woźniak"Leń"J. Brzechwa
IIMarcin Polański"Paweł i Gaweł;A. Fredro
IIIJakub Lipień"Stefek Burczymucha"M. Konopnicka

GRUPA III - nagrody:

  Nazwisko Tytuł wiersza Autor
IAriadna Mazur-Mathieu"Preludium deszczowe"W. Chotomska
IIMateusz Włodarski"Czemu"J. Bielunas
IIIConrad Fitzgerald"Pani Twardowska"A. Mickiewicz

GRUPA IV - nagrody:

  Nazwisko Tytuł wiersza Autor
IAnia Morchat"Preludium deszczowe"W. Chotomska
IIKlaudia Sydor"Dziewczyna"B. Leśmian
IIIMichał Czarnowski"Grześ"J. Tuwim

Nagrody i wyróżnienia specjalne:

W grupie I:
  • Dahlia Simser za wiersz "Samochwała" J. Brzechwy
  • Olek Przednowek za wiersz "Złośnik"
  • Róża Dunne za wiersz "Zosia Samosia" J. Tuwima
  • Sofia Pankow za wiersz "Zosia Samosia" J. Tuwima
W grupie II:
  • Marysia Kruczek za wiersz "Diabeł i baba" T. Śliwiaka
  • Adam Lerch za wiersz "Leń" J. Brzechwy
  • Rozalka Letourneau za wiersz "Okulary" J. Tuwima
W grupie III:
  • Gabriel Czerniakow za wiersz "Lekarstwo" J. Brzechwy
  • Stefania Matyszewska i Wiktoria Judka za wiersz "Dwa jeże" L. J. Kerna
W grupie IV:
  • Veronika Polańska za wiersz "Żołnierze z Westerplatte" K.I. Gałczyńskiego

NAGRODA SPK za wiersz patriotyczny:

  • Łukasz Leśniak za wiersz "Katyń" M. Hemara
  • Jan Grabkowski za wiersz "Hymn Polaków z zagranicy" J. Lechonia

Wszyscy uczestnicy konkursu recytatorskiego otrzymali Świadectwa Uczestnictwa i słodycze.
Laureaci otrzymali medale (złoty, srebrny, brązowy), nagrody pieniężne oraz upominki.

Poza konkursem wystąpili:
Maja Pasieczna, Joanna Stanczyk, Jakub Potera, Mateusz Czarnowski, Julia Przednowek, Zoe De Morest, Anna Maria Grabkowska i Natalia Polańska.

Jury Konkursu:

  • p. Grażyna von Finckenstein
  • p. Jadwiga Święcicka
  • p. Monika Zuchniak-Pazdan (konsul RP w Ottawie)
  • p. Beata Aszkenazy
  • p. Maria Borys

VII KONKURS LITERACKI

"Mój bohater Olimpiady 2010"

Wyróżnienia otrzymali:

  • Veronika Polańska
  • Victoria Judka

Jury Konkursu:

  • p. Grażyna von Finckenstein
  • p. Jadwiga Święcicka

Komitet Organizacyjny Konkursu serdecznie dziękuje organizacjom polonijnym oraz osobom prywatnym za pomoc w ufundowaniu nagrόd dla laureatow tegorocznego konkursu:

  • Fundacji Dziedzictwa Polskiego (PHF), Ottawa
  • Kongresowi Polonii Kanadyjskiej, Okręg Stołeczny
  • Funduszowi Wieczystemu MILLENIUM
  • pp. Joannie i Aleksandrowi Jabłońskim
  • Konsulowi RP w Ottawie
  • Polish Credit Union, Oddział Ottawa
  • Stowarzyszeniu Polskich Kombatantów, Oddział Ottawa
  • Stowarzyszeniu Inżynierów Polskich, Ottawa

Serdecznie dziękujemy panu S. Kielarowi, honorowemu członkowi FPK, za nagłośnienie i p. R. Bojarskiemu za przygotowanie sali w Domu Polskim SPK.

Początek strony

XXIX KONKURS RECYTATORSKI 2011
POEZJI I PROZY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
ORAZ VIII KONKURS LITREACKI

Wyniki Konkursu, który odbył się 10 kwietnia 2011 r. w Domu Polskim SPK. Udział zgłosiło 51 dzieci ze Szkoły Polskiej w Ottawie.

GRUPA I - nagrody:

  Nazwisko Tytuł wiersza Autor
IAnna Grabkowska"Mruczaki" 
IIMonika Magda"Wesołych Świąt"D. Gellner
IIIJulia Przednowek"Abecadło"J. Tuwim

GRUPA II - nagrody:

  Nazwisko Tytuł wiersza Autor
IAdam Polański"Paweł i Gaweł"A. Fredro
IIJulia Piraszewska"Hipopotam"J. Brzechwa
IIIDahlia Simser"Literki"W. Broniewski

Wyróżnienie: Marek Uchański za wiersz "Kuźnia" - Hanny Mortkowicz-Olczakowej

GRUPA III - nagrody:

  Nazwisko Tytuł wiersza Autor
IOliver Przednowek"Dzień dobry Królu Zygmuncie"W. Chotomska
IIRóża Dunne"Samochwała"J. Brzechwa
IIIVictor Woźniak"W aeroplanie"J. Tuwim

Wyróżnienie: Basia Kulik za wiersz "Żuk" - Jana Brzechwy

GRUPA IV - nagrody:

  Nazwisko Tytuł wiersza Autor
I Ania Morchat "Matka Boska Częstochowska" J. Lechoń
II Mateusz Magda "Entliczek-pętliczek" J. Brzechwa
III Jan Grabkowski "Do góry nogami, czyli na opak" L. Ciundziewicki

Nagrody i wyróżnienia specjalne:

  • Nagroda SPK - Gabriel Czerniakow za wiersz "Sprawiedliwość" - ks. Jana Twardowskiego
  • Nagroda SPK - Ania Morchat za wiersz "Matka Boska Częstochowska" - Jana Lechonia
  • Nagroda Klubu Teatralnego - Anna Lipien i Maria Kruczek - inscenizacja

Wszyscy laureaci otrzymali medale, dyplomy i nagrody pieniężne sponsorowane przez organizacje polonijne i Konsula RP w Ottawie.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa i bombonierki firmy Wedel.

Poza konkursem wystąpili:
Natalia Polańska, Claudia Simser i Andrzej Uchański.

Jury Konkursu:

  • p. Grażyna von Finckenstein
  • p. Beata Aszkenazy-Czarska
  • p. Mariann Piłat
  • p. Elżbieta Rzucidło
  • p. Danuta Skąpska

VIII KONKURS LITERACKI

"Moje ulubione zwierzątko"

Dyplomy oraz osiem równorzędnych nagród pieniężnych sponsorowanych przez Konsula RP w Ottawie otrzymali:

  • Basia Kulik, 9 lat
  • Marek Uchanski, 8 lat
  • Dominika Nasiorowski, 8 lat
  • Julia Piraszewska, 7 lat
  • Mateusz Gumienny, 7 lat
  • Sandra Gorska, 7 lat
  • Dahlia Simser, 7 lat
  • Ewa Kulik, 6 lat

Jury Konkursu:

  • p. Grażyna von Finckenstein
  • p. Jadwiga Święcicka

Komitet Organizacyjny Konkursu serdecznie dziękuje nastepującym sponsorom za pomoc w ufundowaniu nagrόd dla laureatow tegorocznych konkursów:

  • The Social Planning Council (SPC)
  • Fundacji Dziedzictwa Polskiego (PHF), Ottawa
  • Funduszowi Wieczystemu MILLENIUM
  • Kongresowi Polonii Kanadyjskiej, Okręg Stołeczny
  • Konsulowi RP w Ottawie
  • Stowarzyszeniu Polskich Kombatantów, Oddział Ottawa
  • Ottawskiemu Klubowi Teatralnemu

Serdecznie dziękujemy panu S. Kielarowi, honorowemu członkowi FPK, za nagłośnienie i p. R. Bojarskiemu za przygotowanie sali w Domu Polskim SPK.

Początek strony

XXX KONKURS RECYTATORSKI 2012
POEZJI I PROZY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Wyniki Konkursu, który odbył się 15 kwietnia 2012 r. w Domu Polskim SPK. Wystąpiło 23 dzieci ze Szkoły Polskiej w Ottawie.

GRUPA I - nagrody:

  Nazwisko Tytuł wiersza Autor
I Ada Pietryga "O śwince"  
I Piotr Janczarski "Stefek Burczymucha" Maria Konopnicka
IIJulia Przednowek"Łyżka i widelec"Tadeusz Śliwiak
IIIEda Poznanski"Abecadło"J. Tuwim
IIIAnna Grabkowska "Malowana skrzynia" Hanna Łochocka

GRUPA II - nagrody:

  Nazwisko Tytuł wiersza Autor
IOlek Przednowek"Pomnik Kopernika"W. Chotomska
II Adam Polański "Lokomotywa"J.Tuwim
IIRóża Dunne"Klamczucha"J. Brzechwa
IIIJulia Piraszewska"Foka" J. Brzechwa

Nagrody i wyróżnienia specjalne:

  • Nagroda SPK - Olek Przednowek - "Pomnik Kopernika" W. Chotomska
  • Nagroda Klubu Teatralnego - Piotr Janczarski - "Stefek Burczymucha" M. Konopnicka
  • Nagroda Specjalna - Maria Kruczek - "Stonoga" Jan Brzechwa

Wszyscy laureaci otrzymali medale, dyplomy i nagrody pieniężne sponsorowane przez organizacje polonijne.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa i bombonierki firmy Wedel.

Poza konkursem wystąpili:
Natalia Polańska, Claudia Simser, Andrzej Uchański, Patryk Dunne, Anna Rogowska, Aleksander Poznanski.

Jury Konkursu:

  • p. Jadwiga Święcicka
  • p. Elżbieta Mosielska
  • p. Elżbieta Rzucidło
  • p. Marta Sienkiewicz
  • p. Roman Górny

Komitet Organizacyjny Konkursu serdecznie dziękuje następującym sponsorom za pomoc w ufundowaniu nagrόd dla laureatow tegorocznego konkursu:

  • The Social Planning Council of Ottawa (SPC)
  • Fundacji Dziedzictwa Polskiego (PHF), Ottawa
  • Funduszowi Wieczystemu MILLENIUM
  • Kongresowi Polonii Kanadyjskiej, Okręg Stołeczny
  • Stowarzyszeniu Polskich Kombatantów, Oddział Ottawa
  • Ottawskiemu Klubowi Teatralnemu
  • Adams Sausages

Serdecznie dziękujemy panu S. Kielarowi, honorowemu członkowi FPK, za nagłośnienie i p. R. Bojarskiemu za przygotowanie sali w Domu Polskim SPK. Dekoracje przygotowały Panie z naszego Ogniwa: Grazyna, Jadzia, Basia O., Elżbieta, Marzena, Czesia, Wanda. Poczestunek: Basia O. Danusia. Zdjecia: Małgorzata. Nad całością czuwała prezes Ewa Zadarnowska.

Początek strony

XXXI KONKURS RECYTATORSKI 2013
POEZJI I PROZY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Wyniki Konkursu, który odbył się 14 kwietnia 2013 r. w Domu Polskim SPK. Wystąpiło 27 dzieci z rejonu Ottawy.

GRUPA 0 - nagrody:

  Nazwisko Tytuł wiersza Autor
I Matylda Spelliscy "Zima"  Maria Konopnicka
II Aleksander Poznanski "Abecadło"  Julian Tuwim
III Andrzej Uchański "Kotek" Julian Tuwim

Wyróżnienia w Grupie "0"

  • Adrianna Halas - „Kto Ty jestes”, Władysław Bełza
  • Krystian Woźniak - „Kotek się uczy”, Stefania Szuchowa
  • Patryk Dunne - „Abecadło” Julian Tuwim

GRUPA I - nagrody:

  Nazwisko Tytuł wiersza Autor
I Ada Pietryga "Pan koń"  
II Natalia Polański "Grzeczne dziecko"  Stanisław Jachowicz
III Emilia Halas"Żaba"Jan Brzechwa

Wyróżnienie w Grupie I

  • Emilia Dadej - „Zapach czekolady”, Danuta Wawiłow

GRUPA II - nagrody:

  Nazwisko Tytuł wiersza Autor
I Peter Janczarski "Paweł i Gaweł"  Aleksander Fredro
II Monika Magda "Kokoszka Smakoszka"  Jan Brzechwa
IIIJulia Przednowek "Kłótnia zabawek"  Jan Brzechwa

Wyróżnienie w Grupie II

  • Eda Poznanski - „Żuk”, Jan Brzechwa

GRUPA III - nagrody:

  Nazwisko Tytuł wiersza Autor
I Adam Polański  "Paweł i Gaweł"  Aleksander Fredro
II Julia Piraszewski "Hipopotam"  Jan Brzechwa
IIIOlek Przednowek  "Komar niewielkie licho"  Adam Mickiewicz

Wyróżnienie w Grupie III

  • Róża Dunne - „W co się zmienić”, Wisława Szymborska

Grupa IV

  Nazwisko Tytuł wiersza Autor
I Gerald Fitzgerald  "Z głową na karabinie"  Kamil Baczyński
II Ania Burzynska "Chmury"  Wisława Szymborska

Nagroda za wiersz patriotyczny

  • Konrad Fitzgerald - "Z głową na karabinie", Kamil Baczyński

Nagroda Klubu Teatralnego

  • Adrianna Pietryga - "Pan Koń"

Jury Konkursu:

  • p. Jadwiga Święcicka
  • p. Grażyna von Finckenstein
  • p. Elżbieta Rzucidło
  • p. Marta Sienkiewicz
  • p. Roman Górny

Komitet Organizacyjny Konkursu serdecznie dziękuje następującym sponsorom za pomoc w ufundowaniu nagrόd dla laureatow tegorocznego konkursu:

  • Fundacji Dziedzictwa Polskiego (PHF), Ottawa
  • Funduszowi Wieczystemu MILLENIUM
  • Kongresowi Polonii Kanadyjskiej, Okręg Stołeczny
  • Stowarzyszeniu Polskich Kombatantów, Oddział Ottawa
  • Ottawskiemu Klubowi Teatralnemu
  • Adams Sausages
  • Konsul RP w Ottawie

Serdecznie dziękujemy panu S. Kielarowi, honorowemu członkowi FPK, za nagłośnienie i p. R. Bojarskiemu za przygotowanie sali w Domu Polskim SPK. Dekoracje przygotowały Panie z naszego Ogniwa. Zdjęcia: p. Elżbieta Gamrat. Nad całością czuwała prezes Ewa Zadarnowska.

Początek strony

XXXII KONKURS RECYTATORSKI 2014
POEZJI I PROZY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Wyniki Konkursu, który odbył się 1 czerwca 2014 r. w Domu Polskim SPK. Wystąpiło 16 dzieci z rejonu Ottawy.

GRUPA 1 - nagrody:

  Nazwisko Tytuł wiersza Autor
I  Peter Janczarski  "Dwa cietrzewie"  Ludwik Jerzy Kern
II  Adrianna Pietryga  "Żyli sobie żuk z żukową"  Danuta Ludwiczak
III  Julia Przednowek  "Kłamczucha"  Jan Brzechwa

Wyróżnienia w Grupie "1"

  • Eda Poznanska - „Entliczek pentliczek”, Jan Brzechwa
  • Alexander Poznanski - „Okulary”, Julian Tuwim

GRUPA II - nagrody:

  Nazwisko Tytuł wiersza Autor
I  Oliver Przednowek  "Bagnet na broń"  Władysław Broniewski
II  Victor Woźniak  "Dal"  Hanna Januszewska
III  Mateusz Magda  "W niebie"  Jan Brzechwa
III  Adam Polanski  "Spotkanie"  Marcin Brykczyński

Jury Konkursu:

  • p. Katarzyna Bosacka
  • p. Grażyna von Finckenstein
  • p. Ewa Karpińska
  • p. Agnieszka Reszczyk
  • p. Roman Górny

Komitet Organizacyjny Konkursu serdecznie dziękuje następującym sponsorom za pomoc w ufundowaniu nagrόd dla laureatow tegorocznego konkursu:

  • Fundacji Dziedzictwa Polskiego (PHF), Ottawa
  • Funduszowi Wieczystemu MILLENIUM
  • Kongresowi Polonii Kanadyjskiej, Okręg Stołeczny
  • Stowarzyszeniu Polskich Kombatantów, Oddział Ottawa
  • Ottawskiemu Klubowi Teatralnemu
  • Adams Sausages - Ottawa
  • Ambasadzie i Konsulatowi RP w Ottawie

Serdecznie dziękujemy panu R. Górnrmu za nagłośnienie i p. R. Bojarskiemu za przygotowanie sali w Domu Polskim SPK. Zdjęcia: p. M. Boczkowska. Nad całością czuwała prezes Ewa Zadarnowska.

Początek strony

XXXIII KONKURS RECYTATORSKI 2015
POEZJI I PROZY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Wyniki Konkursu, który odbył się 19 kwietnia 2015 r. w Domu Polskim SPK. Wystąpiło 19 dzieci z rejonu Ottawy oraz z Oshawy.

GRUPA 1 - nagrody:

  Nazwisko Tytuł wiersza Autor
I  Olivia Kogutowicz  "Mam dwa latka, dwa i pół..."  
II  Ewa Rakowska  "Na wyspach Bergamutach"  Jan Brzechwa
III  Franio Gołębiowski  "Na wyspach Bergamutach"  Jan Brzechwa

GRUPA II - nagrody:

  Nazwisko Tytuł wiersza Autor
I  Aleksander Poznański  "Entliczek pentliczek"  Jan Brzechwa
II  Natalia Polańska  "Okulary"  Julian Tuwim
III  Michalina Ostrowska  "Spóźniony słowik"  Julian Tuwim

Wyróżnienie: Antoś Korutowski, wiersz "Okulary" Juliana Tuwima

GRUPA III - nagrody:

  Nazwisko Tytuł wiersza Autor
I  Eda Poznanski  "Spóźniony słowik"  Julian Tuwim
I  Piotr Janczarski   "Straszny sen"  Maria Terlikowska
II  Monika Magda  "Dorośli i kłopoty"  Ryszard M. Groński
III  Zosia Marzeńska  "Polska szkoła"  

GRUPA IV - nagrody:

  Nazwisko Tytuł wiersza Autor
I  Oliver Przednowek  "Reduta Ordona" fragment  Adam Mickiewicz
II  Michael Ossowski  fragment prozy "Chłopi"  Wł. Reymont
II  Oscar Ossowski  "Legenda o garści ziemi polskiej"  Władysław Bełza
III  Julia Piraszewska  "Dzieci stawiają pomnik"  Wanda Chotomska

Poza konkursem wystąpiła Ada Pietryga z wierszem: "Wilk u dentysty" Tadeusza Śliwiaka

Za wykonanie kolorowanek wyróżnienia otrzymali: Julia Maziuk oraz Konrad, Piotr i Mateusz Ruszczyńscy

Jury Konkursu:

  • p. Katarzyna Bosacka
  • p. Grażyna von Finckenstein
  • p. Ewa Karpińska
  • p. Jadwiga Święcicka
  • p. Roman Górny

Komitet Organizacyjny Konkursu serdecznie dziękuje następującym sponsorom za pomoc w ufundowaniu nagrόd dla laureatow tegorocznego konkursu:

  • Fundacji Dziedzictwa Polskiego (PHF), Ottawa
  • Funduszowi Wieczystemu MILLENIUM
  • Kongresowi Polonii Kanadyjskiej, Okręg Stołeczny
  • Stowarzyszeniu Polskich Kombatantów, Oddział Ottawa
  • Ottawskiemu Klubowi Teatralnemu
  • Adams Sausages - p. Maria Przystał
  • Serwis Informacyjny PolishCanadians.ca

Serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Chmurze za przygotowanie kolorowanek, panu R. Górnemu za nagłośnienie i p. R. Bojarskiemu za przygotowanie sali w Domu Polskim SPK. Nad całością czuwała prezes Ewa Zadarnowska.

Początek strony